اسپوتنیک گزارش داد، الجزائر اتهام‌های ناصر بوریطه، وزیر خارجه مراکش را رد کرد که الجزائر را به فراهم کردن پناهگاهی برای نیروهای حزب‌الله لبنان به منظور آموزش جبهه پولیساریو متهم کرد.

عبدالعزیز بن علی شریف، سخنگوی وزارت خارجه الجزائر در بیانیه‌ای اعلام کرد، اتهام‌های مراکش ادعاهایی بی‌اساس و نادرست هستند و کشورش در برابر این "حمله کورکورانه" با تکیه بر اتحاد ملت و اصول سیاست خارجه خود، آرام و قوی خواهد ماند.

در این راستا، بوریطه برای نخستین بار از زمان اعلام قطع روابط با ایران از جزئیات ادعاهای خود در زمینه آنچه آن را "حمایت فعلی و مستقیم الجزائر از نشست‌های حزب‌الله و رهبرانی از جبهه پولیساریو" خواند، پرده برداشت.

بوریطه در گفت‌وگو با مجله هفتگی بین‌المللی "ژون آفریک" ادعا کرد، برخی نشست‌ها میان جبهه پولیساریو و حزب‌الله در مکانی محرمانه در پایتخت الجزائر برگزار شده است، این مکان را سازمان‌های این کشور می‌شناسند و از سوی زنی به اسم "د.ب" اجاره شده، وی اهل الجزائر و همسر یکی از اعضای حزب‌الله است که به عنوان عامل ارتباطی حزب‌الله به ویژه با پولیساریو به خدمت گرفته شده است.

وزارت خارجه الجزائر اعلام کرد، بوریطه به جای ارائه شواهد قطعی درباره این اتهام‌ها رویکرد دروغگویی را ادامه می‌دهد، این اتهام‌ها بیانگر ناتوانی وزیر خارجه مراکش از وارد کردن مستقیم الجزائر در درگیری‌ای است که شورای امنیت بار دیگر تاکید کرده آن مسأله‌ای میان مراکش و پولیساریو است.

الجزائر که ده‌ها هزار تن از آوارگان منطقه صحرا را پناه داده، حامی درخواست جبهه پولیساریو مبنی بر برگزاری همه‌پرسی برای تعیین سرنوشت این منطقه است، در حالی که مراکش حکومت خودمختار تحت حاکمیت خود را در این باره پیشنهاد می‌کند.

وزارت خارجه الجزائر سفیر مراکش در این کشور را احضار و اعتراض درباره "وارد کردن اجباری و غیرمستقیم الجزائر در درگیری میان جبهه پولیساریو و مراکش" را به او ابلاغ کرد که پیشتر بوریطه در اظهاراتی درباره قطع روابط مراکش با ایران آن ابراز داشته بود.