دریادار «جمیل بوردا سوسا» فرمانده ارتش بولیوی صبح امروز با حضور در ستاد کل نیروهای مسلح با سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

 

بررسی همکاری‌های دوجانبه و گسترش روابط دفاعی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیوی از محورهای گفتگوی فرمانده ارتش بولیوی با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان عنوان شده است.

 

وی در روزهای آتی با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرمانده نیروی انتظامی دیدار و گفتگو خواهد کرد.

در ابتدای این دیدار سرلشکر باقری خطاب به فرمانده ارتش بولیوی گفت: با اینکه سفر شما کوتاه مدت است اما امیدوارم با خاطره‌ای خوب کشور ایران را ترک کنید. مردم ما نسبت به تاریخ کشور بولیوی و آقای سیمون بولیوار که انقلاب بولیوی را رهبری کردند احترام خاصی قائل هستند، به طوری که ما در کشورمان خیابانی به نام ایشان داریم و مجسمه آقای بولیوار در تهران ساخته و نصب شده است. مردم ما ذهنیت مثبتی نسبت به کشور بولیوی دارند.

 

فرمانده ارتش بولیوی نیز در این دیدار گفت: بابت دعوتی که از بنده داشتید، تشکر می‌کنم و خرسندم از اینکه به دعوت شما پاسخ دادم. مردم ایران رفتار دوستانه و خوبی با ما داشتند؛ به گونه‌ای که احساس می‌کنم اهل این کشور هستم. کشور ما کوچک و با جمعیت اندک است که در دوره‌های تاریخی تحت عناویت مختلف مورد استعمار قرار گرفته است، اما در سال‌های اخیر به دنبال احیای هویت چند هزار ساله خود هستیم.

 

وی افزود: با توجه به احترامی که در حوزه دفاعی برای کشور ایران قائل هستیم، هماهنگی‌های لازم برای سفر به تهران را انجام دادیم.

فرمانده ارتش بولیوی عصر روز گذشته (جمعه) با استقبال سرتیپ پاسدار «قدیر نظامی» معاون بین‌الملل ستاد کل نیروهای مسلح وارد تهران شد.