شمس مدیر حراست دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص درگیری مامور حراست دانشگاه با یکی از دانشجویان گفت: روز چهارشنبه ساعت ۱۳:۳۰ بعد از ظهر مقابل دانشکده فنی دانشگاه آزاد سه دانشجو در حال سیگار کشیدن بودند و یک کارمند هم جوار آن‌ها به حراست شکایت می‌کند تا مامور حراست به آن‌ها تذکر دهد این مامور دانشجو را دعوت می‌کند تا برای ارائه توضیحات به داخل حراست دانشگاه بروند و از آن‌ها تقاضای کارت دانشجویی می‌کند.

مدیر حراست دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در این زمان یکی از دانشجویان که در فیلم لباسی برتن ندارد جمله بسیار نامناسبی را به مامور انتظامات دانشگاه می‌گوید و به او حمله می‌کند و ضرب شتم را آغاز می‌شود به نحوی که مامور حراست از پشت میز خود به پایین می‌افتد و دانشجو هم بر روی او و مامور را کتک می‌زند.

وی با بیان اینکه دانشجویان دیگر پس از دیدن این صحنه به داخل اتاق حراست می‌روند اظهار کرد: پس از آنکه دعوای دانشجو با مامور حراست بیشتر می‌شود دانشجویان و یکی از نیرو‌های دانشگاه برای جدا کردن آن دو وارد عمل می‌شوند و در همین حین است که پیراهن دانشجو از تن او درآورده می‌شود.

شمس با اشاره به اینکه موضوع سریعا به حراست کل دانشگاه اعلام شد گفت: هنگامی که این دونفر از روی زمین بلند می‌شوند مامور حراست برای دفاع از خود با دانشجو گلاویز می‌شود و فیلمی که در فضای مجازی وجود دارد همین بخش درگیری نشان می‌دهد.

محتوای فیلم منتشر شده در فضای مجازی کذب است

مدیر حراست دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص فیلم منتشر شده اظهار کرد: خانمی که به‌صورت هدفمند در حال فیلم برداری است و اظهار می‌کند که چرا دانشجوی مملکت را کتک می‌زنید کاملا کذب است، زیرا مامور حراست است که درحال کتک خوردن است.

وی ادامه داد: پس از آنکه دعوا خاتمه یافت دانشجو خاطی خود از مامور حراست عذر خواهی می‌کند و حتی دست این مامور را هم می‌بوسد.

شمس با اشاره به اینکه باید دوربین فیلمبردار از او‌گرفته می‌شد گفت: خانمی که در حال فیلم‌برداری است نباید خلاف واقع در فیلم صحبت می‌کرد، زیرا دانشجو در حال کتک خوردن نبوده است.

مدیر حراست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مامور حراست ضمن انجام دادن وظیفه خود کتک خورده است اظهار کرد: در صحنه فیلم مامور حراست واکنش طبیعی انجام داده، زیرا از خود دفاع کرده است و فیلم هدفمند بوده است .

وی یادآور شد: به‌صورت  در مسئله ورود پیدا کرده ایم و درحال بررسی هستیم چه با دانشجویی که ضرب شتم را آغاز کرده و چه با دانشجویی که بصورت هدفمند فیلم گرفته است برخورد خواهیم کزد، زیرا وی صحنه سازی‌های اشتباه داشته است و با هریک از طرفین صحبت خواهد شد، اما بر اساس موارد موجود حراست دانشگاه کاملا محق بوده و او دعوا را شروع نکرده است.