در این دیدار، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، پیشنهاد ایجاد یک منطقه آزاد فرهنگی برای صنعت چاپ را مطرح کرد و گفت: عراق در حال حاضر نیاز به صنعت چاپ ما دارد و خریدار اصلی ما محسوب می‌شود.

وی افزود: اگر جایی ایجاد کنیم که به قطب چاپ تبدیل شود، اشتغال‌زایی خوبی ایجاد می‌شود. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر این موضوع است و البته همکاری وزارت راه و شهرسازی نیز لازم است.

در ادامه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر عزم واقعی برای چنین کاری وجود داشته باشد، بندرعباس یا سایر بنادر، مکان‌های مناسبی به حساب می‌آیند. البته اگر عراق خریدار اصلی است و لازم است در غرب کشور چنین منطقه‌ای ایجاد کنیم، فرودگاه امام خمینی (ره) هم جای مناسبی است اما این فرودگاه به پایتخت خیلی نزدیک است.

آخوندی اضافه کرد: ما در بندر امام خمینی (ره) ۱۱ هزار هکتار منطقه ویژه داریم و می‌توان در همان مکان برای صنعت چاپ نیز یک منطقه آزاد فرهنگی ایجاد کرد.

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.