با پایان دیدارهای مقدماتی ۵ وزن نخست کشتی آزاد و فرنگی مرحله نهایی انتخابی تیم ملی، چهره فینالیست‌ها مشخص شد.

در دیدارهای فینال هر کشتی‌گیری که به ۲ برد از سه مبارزه برسد قهرمان خواهد شد.

نتایج کامل دیدارهای مقدماتی رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد و فرنگی مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و اسامی فینالیست‌ها به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

وزن ۵۷ کیلوگرم:

دور اول:

فرهاد جلایی ۲ - مهران رضا زاده ۷

رضا اطری ۳ - نادر حاج آقانیا ۲

دور دوم:

مهران رضازاده ۶ - نادر حاج آقانیا ۴

رضا اطری ۱۲ - فرهاد جلایی ۷

فینال: رضا اطری - مهران رضازاده

وزن ۶۵ کیلوگرم:

دور اول:

پیمان بیابانی صفر - مهران نصیری ۳

یونس امامی ۶ - حسن مرادقلی ۷

دور دوم:

حسن مرادقلی ۲- مهران نصیری صفر

یونس امامی (برنده) - پیمان بیابانی (حاضر به مبارزه نشد)

دور سوم:  

یونس امامی ۲ - مهران نصیری ۴

فینال: حسن مرادقلی - مهران نصیری

وزن ۷۴ کیلوگرم:

دور اول:

حامد رشیدی صفر - سعید داداش پور ۴

مصطفی حسین خانی ۳ - مسعود کمروند یک

دور دوم:

سعید داداش پور ۴ - مسعود کمروند ۳

مصطفی حسین خانی ۲ - حامد رشیدی صفر

فینال: سعید داداش پور - مصطفی حسین خانی

وزن ۸۶ کیلوگرم:

دور اول:

علیرضا کریمی از همدان صفر - کامران قاسمپور ۵

حسن یزدانی ۸ - احمد بذری صفر

دور دوم:

حسن یزدانی ۸ - کامران قاسمپور ۲

احمد بذری ۵ - علیرضا کریمی از همدان ۳

دور سوم:

احمد بذری ۴- کامران قاسمپور ۷

فینال: حسن یزدانی - کامران قاسمپور

وزن ۹۲ کیلوگرم:

دور اول:

ارشک محبی ۴ - مهدی هدایتی  صفر

رضا بیات ۶ - علی ابراهیمی  صفر

دور دوم:

علیرضا کریمی ۱۰ - مهدی هدایتی صفر

ارشک محبی برنده با ضربه فنی - علی ابراهیمی

دور سوم

علیرضا کریمی ۳ - رضا بیات صفر

دور چهارم

رضا بیات ۴ - ارشک محبی یک

دور پنجم:  

علیرضا کریمی ۴ - ارشک محبی یک

فینال: علیرضا کریمی - رضا بیات

کشتی فرنگی:

وزن ۶۰ کیلوگرم:

دور اول:

مهرداد مردانی ۴ - بهروز ملکی صفر

محمد فقیری ۳ - رضا عباسی یک

دور دوم:

رضا عباسی ۸ - بهروز ملکی صفر

محمد فقیری صفر - مهرداد مردانی ۴

دور سوم:

رضا عباسی ۳ - مهرداد مردانی ۸

فینال:مهرداد مردانی - محمد فقیری

وزن ۶۷ کیلوگرم:

دور اول:

محمدرضا گرایی ( برنده با ضربه فنی) - حسین اسدی

حامد تاب ۴ - امین سوری یک

دور دوم:

حسین اسدی ( برنده با ضربه فنی) -کرامت عبدولی  

محمدرضا گرایی ۳ - امین سوری صفر

دور سوم:

حسین اسدی ۳ - حامد تاب ۵

محمدرضا گرایی ( برنده با ضربه فنی) - کرامت عبدولی

دور چهارم (فینال اول):

محمدرضا گرایی ۶ - حامد تاب ۳

وزن ۷۷ کیلوگرم:

دور اول:

پژمان پشتام ۹ - محمدعلی گرایی ۲

سیاوش دوستاریان صفر – رسول گرمسیری ۷

دور دوم:

محمد علی گرایی ۵ - محمد شربی نیازی یک

رسول گرمسیری ۴ - پژمان پشتام ۳

دور سوم:

محمدعلی گرایی ( با ضربه فنی به برتری رسید) - سیاوش دوستاریان

پژمان پشتام ۵ - محمدشربی نیازی صفر

دور چهارم:

محمدعلی گرایی یازده - رسول گرمسیری صفر

فینال:محمدعلی گرایی - رسول گرمسیری

وزن ۹۷ کیلوگرم:

دور اول:

علی اکبر حیدری ۳ - محمد بیرانوند یک

امیرحسین حسینی ۲ - امیرحسین میری صفر

دور دوم:

محمد بیرانوند ۱۰ - محمد یگانه ۸

امیرحسین میری صفر - علی اکبر حیدری  ۸

دور سوم:

محمد بیرانوند یک - امیرحسین حسینی یک(برنده)

علی اکبر حیدری ۶ - محمد یگانه ۵

دور چهارم (فینال اول):

علی اکبر حیدری ۶ - امیرحسین حسینی صفر (به‌دلیل مصدومیت به مبارزه ادامه نداد)

وزن ۱۳۰ کیلوگرم:

دور اول:

شهاب قوره جیلی (ضربه فنی شد) - مهدی نوری

بهنام مهدیزاده ۲ - پارسا نظری صفر

دور دوم:

پارسا نظری صفر - مهدی نوری ۴

بهنام مهدی زاده یک - شهاب قوره جیلی ۲

دور سوم:

بهنام مهدی زاده یک - مهدی نوری یک(برنده)

فینال:مهدی نوری -شهاب قوره جیلی  

دیدارهای فینال فردا (پنج شنبه) از ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار می‌شود.

هیات ژوری این رقابت‌ها بر عهده دو داور درجه یک بین‌المللی و محمدابراهیم امامی، رییس کمیته داوران فدراسیون کشتی بود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی محمد شربی نیازی پس از شکست ۵ بر صفر مقابل پژمان پشتام با حرکتی ناشایست و به نشان اعتراض با دست به سینه داور میدان کوبید و از مسابقات اخراج شد هر چند که وی از دور رقابت‌ها حذف شده بود. باید دید کمیته انضباطی چه برخوردی با این کشتی‌گیر خواهد داشت.

در جریان دیدار حسن یزدانی و احمد بذری، یزدانی پس از حمله حریف از ناحیه سینه احساس درد داشت که با حضور پزشکان، این مصدومیت موقتا رفع شد.

رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد این‌بار نیز ترجیح داد با حضور بین تماشاگران در گوشه‌ای از سالن نظاره‌گر رقابت‌ها باشد.

تماشاگران علاقمند به کشتی استقبال بسیار خوبی از این رقابت‌ها داشتند و تمامی سکوهای سالن ۶۰ ساله هفتم تیر تهران مملو از جمعیت بود.