هیل گزارش داد، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در کنفرانسی در وزارت خارجه درباره آمریکای لاتین گفت: زمان آن است که مادورو (نیکولاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا) برود. "مردم ونزوئلا قربانیان ناخواسته یک کشور جنایتکاری شدند که اقتصادش به تجارت مواد مخدر غیر قانونی وابسته است."

ونزوئلا قصد دارد انتخابات ریاست جمهوری را ۲۰ مه برگزار کند و مادورو قرار است برای دومین بار نامزد شود. این کشور در طول ریاست جمهوری او با ناآرامی‌های اقتصادی و دموکراتیک دست و پنجه نرم کرده است و اقتصاد و نهادهای دموکراتیک آن به مرز فروپاشی رسیده‌اند.

دولت ترامپ از همان ابتدای روی کار آمدن موضع خصمانه‌ای علیه ونزوئلا اتخاذ کرد و در واکنش به تلاش جنجالی او برای شرکت مجدد در انتخابات یک سری تحریم‌ها وضع کرد.

آمریکا همچنین سه‌شنبه اعلام کرد قصد دارد ۱۸.۵ میلیون دلار دیگر برای اعتبارات متخص ونزوئلایی‌های آواره در کلمبیا هزینه کند.

پیش از آن هم مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد واشنگتن حدود ۱۶ میلیون دلار کمک انسان‌دوستانه برای ونزوئلایی‌هایی در نظر می‌گیرد که بابت اقتصاد فلج‌کننده و بحران سیاسی از این کشور گریختند.

اظهارات روز سه‌شنبه نیکی هیلی در ادامه درخواست مایک پنس برای تعلیق انتخابات در ونزوئلا بود. اتحادیه اروپا هم با ابراز تردید نسبت به شفافیت روند انتخاباتی خواستار تعلیق انتخابات آتی شده است.