&#۳۹;محمدباقر نوبخت&#۳۹; روز سه شنبه در جریان گشایش پارک علم و فناوری ابوریحان اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای ایجاد این تعداد شغل در نظر گرفته شده است. 

وی اضافه کرد: ایجاد این فرصت های شغلی در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی اصفهان نیز مطرح شد و مسئولان این استان برای استفاده از این منابع باید اقدام کنند. 

وی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان نیز می توانند با توجه به برنامه ها و محصولات خود، سهمی از این بودجه داشته باشند که لازم است مسئولان استان برای آن برنامه ریزی کنند. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین هدف اصلی سیاست های اقتصاد مقاومتی را دنبال کردن رشد مستمر و پویای ۸ درصدی اقتصاد کشور بیان کرد و افزود: این رشد فقط با سرمایه گذاری تسریع نمی شود بلکه رویکردهای مورد نظر رهبر معظم انقلاب مانند اقتصاد دانش بنیان بودن، مردمی بودن و عدالت محور نیز مورد نیاز است. 

وی با اشاره به فعالیت حدود ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در شهرکت علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: این شرکت ها بخشی از توانایی های ملی خود را عرضه کرده اند و محصولات آنها در عرصه جهانی قابل رقابت است. 

نوبخت با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند محصولات با کیفیت، ارزانتر و قابل رقابت با کالاهای خارجی تولید کنند، تاکید کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان محل پرورش این شرکت ها و واحدی برای مبارزه با قاچاق کالاست. 

وی با بیان اینکه یک مُدل با انگیزه سامان بخشی به بازار ارز طراحی کرده ایم، گفت: هر کس بخواهد کالایی را وارد کند می تواند از طریق ثبت سفارش از مزایای ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی برای دریافت دلار برخوردار شود. 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: سیاست دولت در اجرای این مدل، حمایت از کالای داخلی است. 

پارک فناوری ابوریحان اصفهان امروز با حضور معاون رئیس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد. 

این پارک در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و با زیربنای ۱۴ هزار متر مربع با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان احداث شده است. 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همراه با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، صبح سه شنبه به منظور افتتاح چند طرح دانشگاهی و دانش بنیان، دیدار با مسئولان استان و دانشگاه های اصفهان، مدیران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و حضور در مراسم چهلمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان، وارد این شهر شد.