ماموریت وینفرد شفر به همراه استقلال در لیگ برتر با مقام سومی و در جام حذفی هم با قهرمانی به پایان رسید و سرمربی کارکشته پس از امضای قرارداد جدیدش حالا باید شاگردانش به میدان بزرگی بفرستد.

در چارچوب بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۱۵ ذوب آهن اصفهان در فولادشهر از آبی‌های تهرانی میزبانی می‌کند. ذوب آهن در کورس با استقلال به نایب قهرمان رسید و به عنوان تیم دوم گروه B مرحله گروهی لیگ قهرمانان با استقلال که به عنوان صدرنشین راهی این مرحله شده، قرار می‌گیرد.

سیدمهدی رحمتی که به عنوان کاپیتان کاپ قهرمانی را بالای سر برد در این بازی بار دیگر درون دروازه تیم قرار خواهد گرفت. جلوتر از شماره یک استقلال، وریا غفوری، پژمان منتظری، سیدمجید حسینی و آرمین سهرابیان بازی می‌کنند.

فرشید باقری، امید ابراهیمی، سرور جپارف، روزبه چشمی و داریوش شجاعیان کمربند میانی استقلال را شکل می‌دهند. فرشید اسماعیلی هم به عنوان عنصر تهاجمی برابر مدافعان ذوب آهن قرار خواهد گرفت..

بدین ترتیب ترکیب استقلال در این بازی به شرح زیر است:

سید مهدی رحمتی، سیدمجید حسینی، پژمان منتظری، وریا غفوری، آرمین سهرابیان، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، داریوش شجاعیان، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی و سرور جپاروف