در بیانیه فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات، خبرگزاری ها و فضای مجازی آمده است: «واقعه نابخردانه یورش به خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران توسط پلیس فرانسه در خلال سرکوب اعتراضات کارگران این کشور در روز جهانی کارگر، اقدامی به دور از موازین انسانی و اخلاقی به شمار می رود و صریحا خاطر نشان می کند که ابعاد فاجعه بار این اتفاق موجبات تکدر خاطر مردم شریف و اصحاب محترم رسانه را در ایران به وجود آورده است.

این بیانیه می افزاید: شلیک به رکن چهارم دموکراسی و عدم رعایت حقوق خبرنگاران در کشوری که داعیه دار دموکراسی و حمایت از حقوق بشر و آزادی بیان است بار دیگر نقاب از چهره کسانی که از این مفاهیم استفاده ابزاری می کنند و شعار های عوام فریبانه سر می دهند برداشت.

در بیانیه فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات، خبرگزاری ها و فضای مجازی تصریح شده است: مایه تاسف است که بعد از وقوع این فاجعه حتی امکان اطلاع رسانی صحیح از وضعیت این خبرنگاران داده نشده و پلیس فرانسه در انتقال این مصدومین به بیمارستان نیز اهمال و قصور به خرج داده است.

این بیانیه یادآور شده است: پیگیری و اطلاع رسانی جامع و کامل تر مقامات مسئول وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما از این رخداد تلخ و وضعیت خبرنگاران مصدوم ضرورتی انکار ناپذیر است، ضمن اینکه این فراکسیون از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی نیز برای احقاق حق این خبرنگاران شریف و آسیب دیده کشورمان استفاده خواهد کرد.»

تظاهرات روز سه شنبه اول ماه مه در پاریس پایتخت فرانسه که به مناسب روز جهانی کارگر تدارک دیده شده بود، به آشوب و درگیری میان نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان انجامید.

در جریان این درگیری ها، شهسوارحسینی خبرنگار و توحیدیان، تصویربردار خبرگزاری صدا و سیما حین پوشش خبری تظاهرات، به شدت زخمی شدند.