نشریه واشنگتن اگزمینر گزارش داد، مونیز که وزیر انرژی کابینه باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود، گفت : خروج از برجام، از میزان فشار بر ایران در مواجهه با ادعاهای جدید بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی می کاهد و همچنین تاثیری منفی بر مناسبات واشنگتن با شرکای کلیدی اش می گذارد.

وی ادامه داد: این تصمیم سبب جدایی قابل توجهی بین ما و هم پیمانان اروپایی مان می شود، کشورهایی که برای همکاری با واشنگتن در مورد موضوع های دیگر اعلام تمایل کرده اند، اما این امر باید در زمینه توافق هسته ای به عنوان اساسی برای پرداختن به امور دیگر، به اجرا در آید.

نتانیاهو به تازگی ادعا کرد:اطلاعات جدیدی در مورد برنامه هسته ای ایران در اختیار دارد، اما کارشناسان مطرح کرده اند که داعیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی حاوی مطالب و جزئیات تازه ای نیست. از سویی مونیز گفت که ارائه این اطلاعات، نیاز به توافق هسته ای را تقویت کرده است.

براساس این گزارش، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است ۱۲ ماه می (۲۲ اردیبهشت ماه) در مورد خروج کشورش از توافق هسته ای یا ماندن در آن و تمدید تعلیق تحریم های ضد ایرانی، تصمیم گیری کند.