علی اکبری نماینده شیراز در نطق امروز خود از تجربه ناموفق فیلترینگ تلگرام سخن گفت که دستاوردی جز افزایش بی‌اعتمادی در بر نداشته است. او با اشاره به مخالفت عین‌الدوله صدراعظم مظفرالدین شاه با تلگراف به خاطر نگرانی از آگاهی مردم، ممنوعیت استفاده از فوتو استنسیل در دوره پهلوی و ممنوعیت استفاده از ویدئو و ماهواره در دوران پس از انقلاب، همگی را ناموفق خواند و افزود: زمینه رقابت را باید گسترده کنیم، هر جا انحصار ایجاد شود شکوفایی نیست، هر جا رقبا را حذف کنیم خلاقیت نیست. ما که ام‌القرا هستیم و از فرهنگ و تمدن چند هزار ساله برخورداریم باید با تقویت شبکه‌های داخلی و توانمندسازی عرصه را به دیگران واگذار نکنیم.

این نماینده اصلاح طلب ادامه داد: تلگرام امروز ضرورتی روشن در ارتباطات و بخشی از فضای کسب و کار است، ضمن تقویت مراقبت‌های امنیتی باید با تولید محتوا در دفاع از ظرفیت‌ها و منافع ملی، خودسانسوری را کنار بگذاریم. گردش آزاد اطلاعات، شفاف سازی، امکان نظارت و افشای فساد حق مردم است.

اما برخلاف این نماینده عضو فراکسیون امید، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس در پایان جلسه امروز در تذکری گفت: آقای روحانی اولویت مردم تلگرام نیست! مردمی که مشکل اقتصاد و معیشت و اشتغال دارند منتظرند ببینند که شما برای ریشه کنی فقر چه کردید؟

وی افزود: چرا وقتی نمی توانید به وعده هایتان عمل کنید، فرار به جلو می کنید؟ تلگرام چه ربطی به رهبری دارد که می گویید باید از بالاترین شخص نظام سوال شود؟ چرا تقصیرها را به گردن رهبری می اندازید؟

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس که با فریاد سخن می‎گفت، در بخش دیگری از تذکرش گفت: از تصویب برجام چه خیری به کشور رسید؟ مگر آقای روحانی همه مشکلات را گره نزد به برجام؟ مگر آقایان روحانی و ظریف و صالحی در مجلس قول ندادند و قسم نخوردند که با تصویب برجام تمام تحریم های اقتصادی برداشته خواهد شد؟

موسوی لارگانی با اشاره به مطرح بودن سه لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم، اصلاح قانون پولشویی و الحاق به کنوانسیون پالرمو تصریح کرد: این سه لایحه نسخه دیگری از FATF است؛ چرا با دست خودمان، خودمان را تحریم می کنیم؟ با این کار اختیارمان را به دست دیگران می دهیم که هر وقت خواستند به بهانه تروریسم ما را تحریم جدی کنند، با این لوایح خودمان را گرفتار می کنیم.