خبرگزاری فرانسه گزارش داد، جان مک‌کین که یک نظامی کهنه‌کار جنگ ویتنام و سناتور جمهوری‌خواه مشهور از ایالت آریزونا است تاکنون رابطه خوبی با ترامپ نداشته و اخیرا رسانه‌های آمریکایی شامل نیویورک تایمز و شبکه ان‌بی‌سی به نقل از نزدیکان وی گزارش کرده‌اند که او گفته بعد از مرگش می‌خواهد به جای ترامپ، معاونش یعنی مایک پنس به نمایندگی از کاخ سفید در مراسم خاکسپاری‌اش حضور پیدا کند.

این در حالی است که مک‌کین اخیرا در صحبت‌هایی که در یک کتاب جدید و در یک مستند از او منتشر شده نسبت به اینکه در سال ۲۰۰۸ در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سناتور سابق جوزف لیبرمن را به عنوان کاندیدای معاونتش در رقابت با باراک اوباما انتخاب نکرده و به جای او سارا پیلین پوپولیست را انتخاب کرده،‌ پشیمان است.

مک‌کین بیش از یک سال است که با بیماری سرطان مغز در مرحله پیشرفته دست و پنجه نرم می‌کند.

او در حال حاضر به آریزونا بازگشته و بعد از یک عمل جراحی در حال بازیابی است.

مک‌کین و ترامپ تاکنون روابط خوبی به رغم هم حزبی بودند، نداشته‌اند به ویژه آنکه در رقابت‌های مقدماتی ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ ترامپ به طعنه به مک‌کین گفت که او یک قهرمان جنگ به حساب نمی‌آید چون در جنگ اسیر شد.

تابستان گذشته نیز ترامپ، مک‌کین را به سبب رای منفی به یک لایحه مهم فسخ قانون بهداشت و درمان باراک اوباما که جلوی این مساله را گرفت، مورد سرزنش قرار داد.