تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات در گروه D با عراق، ویتنام و یمن هم‌گروه شد.

سیروس دین‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره گروه ایران در این رقابت‌ها اظهار کرد: به نظرم، ما در گروه خوبی قرار گرفتیم. ایران راحت می تواند از گروه خود صعود کند و تنها دیدار مقابل عراق برای تیم ملی دشوار است. خوشبختانه ما در قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا خوش‌شانس‌تر از قرعه‌کشی جام جهانی بودیم و در گروه سختی قرار نگرفتیم.

او درباره احتمال تقابل ایران و عربستان در مرحله یک شانزدهم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و حتی این احتمال وجود دارد که عربستان نتواند از گروهش صعود کند.

پیشکسوت فوتبال ایران در ادامه در پاسخ به این سوال که چه تیم‌هایی شانس قهرمانی در این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را دارند، تصریح کرد: به نظر من رقابت برای کسب عنوان قهرمانی بین استرالیا، ایران و کره‌جنوبی است.

دین‌محمدی افزود: ۱۰۰ درصد عدم قهرمانی ایران در این دوره از جام‌ملت‌های آسیا برای کی‌روش شکست بزرگی محسوب می‌شود. ما با او دو مرتبه به جام جهانی صعود کردیم. فکر می‌کنم با شناختی که او از فوتبال ایران پیدا کرده باید قهرمان جام ملت‌ها شویم. ان‌شاءالله بتوانیم عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کنیم.