یورونیوز گزارش داد، ادارۀ تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) قبل از یورش به دفتر، اتاق هتل و خانۀ مایکل کوهن، وکیل شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، به شنود مکالمات تلفنی او پرداخته است.

این خبر روز پنجشنبه از سوی شبکۀ خبری ان‌بی‌سی آمریکا به نقل از منابع آشنا به این پرونده منتشر شد.

سخنگوی دفتر دادستانی منهتن که مسئول تحقیقات در پروندۀ کوهن است، از هرگونه اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

بازرسی از دفاتر کار، خانه و اتاق کوهن در هتل در اوایل ماه آوریل انجام شد و بخشی از تحقیقات جنایی پلیس نیویورک در موضوع پروندۀ پرداخت پول به استفانی کلیفورد مشهور به استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم‌های مستهجن بود.

خانم کلیفورد ادعا کرده که حدود یک دهه پیش (در سال ۲۰۰۶ میلادی) با دونالد ترامپ رابطه داشته است. در واکنش به این خبر، مایکل کوهن وکیل شخصی دونالد ترامپ نیز اعلام کرده است که یک ماه پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی، از حساب شخصی خود مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به استفانی کلیفورد حق‌السکوت پرداخت کرده و در مقابل از او خواسته است تا دربارۀ روابط خصوصی‌ خود با آقای ترامپ اطلاعاتی منتشر نکند.

تحقیقات پلیس نیویورک، شاخه‌ای از تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژۀ پروندۀ دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا است.

مولر که به دنبال یافتن پاسخی برای این پرسش است که آیا کارزار انتخاباتی آقای ترامپ با مسکو در ارتباط بوده یا خیر، پیش از این مستقیما نیز دربارۀ مایکل کوهن به تحقیق پرداخته و حتی گفته می‌شود حکم بازرسی از دفاتر مایکل کوهن به درخواست او صادر شده است.