حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری درباره خروج آمریکا از برجام گفت: در صورت این اتفاق، این آمریکا خواهد بود که دچار خسران و زیان خواهد شد.

وی با اشاره به اتهام های آمریکا به دیگر کشورها درباره نقض مقررات بین المللی اضافه کرد: این اقدام آمریکا قطعا موجب بی اعتباری و بی آبرویی در منظر جهانیان خواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: دولت اوباما نزدیک به دوسال پیگیر و پیش قراول برای مذاکره و به ثمر نشستن برجام بود و همه شاهد آن بودند که وزیر امور خارجه آمریکا با پای شکسته بیش از سایر مسئولان مذاکره کننده پیگیر این مذاکرات بود.

وی اضافه کرد: به هر حال پیگیری دولت آمریکا بود که دیگر کشورها هم همراه شدند و برجام با مقاومت و برخورد قدرتمندانه حقوقی و دیپلماتیک ایران به امضا رسید.

انصاری تصریح کرد: امروز نقض توافق برجام از سوی دولت آمریکا به همه جهانیان نشان خواهد داد که این دولت به هیچ پیمان و عهدی پایبند نیست و نمی توان به آن تکیه کرد.

معاون پیشین رییس جمهوری تاکید کرد: نقض توافق برجام چوب حراج بر اعتبار بین المللی آمریکاست.

وی خاطرنشان کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران ترجیح بر این بود که در روندی حقوقی و دیپلماتیک نسبت به تثبیت حق قانونی هسته ای به نتیجه برسیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دانش هسته ای دستاوردهای علمی زیادی در حوزه های مختلف برای جهانیان به ارمغان آورده است، ادامه داد: ما از ابتدا به دنبال بومی سازی این دانش نو و مفید در جهت استفاده صلح آمیز بودیم.

انصاری یادآور شد: بوسیله برجام دروغ پردازی های رژیم صهیونیستی و عوامل مزدور آنان از جمله منافقین آشکار و برملا شد که با جاسوسی و صحنه سازی، ایران را متهم به تولید سلاح هسته ای می کردند.

وی اضافه کرد: ابتدا با اقدامات داوطلبانه و سپس با اجرای دقیق مقررات و راستی آزمایی زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی توانستیم تایید انجام تعهدات و پایبندی ایران را دریافت کنیم که این امر در گزارشات ارائه شده توسط آژانس برای همه جهانیان ترسیم شده است.

وی افزود: اگر طرف مقابل از برجام خارج شود ما گزینه های خاص خودمان را پی خواهیم گرفت و حرکت علمی و پژوهشی هرگز متوقف نخواهد شد.

انصاری با بیان اینکه فشارها و تحریم ها چیز تازه ای نیست که کسی بخواهد ما را با آن تهدید کند، خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی با بهانه های واهی مشابه ما را تحریم کردند و امروز آمریکا در قضیه تحریم نمی تواند اجماع جهانی را با خود داشته باشد زیرا ما دوران تحریم اجماع جهانی را هم پشت سر گذاشته ایم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه نظام جمهوری اسلامی برای خروج آمریکا گزینه هایی را در جهت منافع ملی طراحی کرده است، مردم ما هم منسجم تر و متحدتر از آن حمایت خواهند کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین اظهارکرد: از نقض عهد با توجه به این که در اصول دینی و قرآنی امری ناپسند است، استقبال نمی کنیم و ما ما هیچگاه پیش دستی نخواهیم کرد ولی مقابله به مثل، حق طبیعی و شرعی و قانونی ماست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تاکید کرد: مسیر پیشرفت کشور، انقلاب، آرمان ها و اهداف نظام با شیطنت یک دولت یا با خود فریبی یک رییس جمهوری در آمریکا و خیمه شب بازی رژیم صهیونیستی و ایادی آنان در منطقه هرگز متوقف نخواهد شد.