بی بی سی گزارش داد، پاشینیان به هوادارانش گفت که باید موضع حزب حاکم جمهوری خواه روشن‌تر شود اما اعتراضات برای یک روز متوقف خواهد شد.

اعتراضات گسترده در روز چهارشنبه عملا ارمنستان را فلج کرد.

حزب حاکم در جریان رای گیری روز سه شنبه در پارلمان مانع نخست وزیری پاشینیان شده بود.

این حزب روز چهارشنبه در بیانیه‌ای بدون نام بردن از پاشینیان گفت در رای گیری هفته آینده از نامزدی که مورد حمایت یک سوم نمایندگان مجلس باشد حمایت خواهد کرد.

این حزب همچنین گفته که نامزدی معرفی نخواهد کرد. به این ترتیب پاشینیان تنها نامزد نخست وزیری خواهد بود.

ناظران می گویند که جمهوری خواهان احتمالا به این دلیل تغییر موضع داده‌اند که می‌خواهند کنترل مجلس را حفظ کنند.

اگر رای گیری دوم برای انتخاب نخست وزیر به نتیجه نرسد مجلس منحل خواهد شد تا انتخابات تازه برگزار شود.

پاشینیان در جمع ده ها هزار نفر از حامیان خود در ایروان، پایتخت، گفت: "مساله عملا حل شده است."

"همه جناح ها گفته اند که از نامزدی من حمایت می کنند... ما اعتراضات را معلق می کنیم و نفسی خواهیم گرفت."

پاشینیان هدایت چند هفته اعتراضات ضددولتی که منجر به کناره گیری سرژ سرکیسیان از نخست وزیری پس از ۱۰ سال زمامداری شد را به عهده داشته است.

او روز سه شنبه پس از خودداری حزب جمهوری خواه از حمایت از او در رای گیری برای انتخاب نخست وزیر موقت، خواهان اعتصاب عمومی شد.

پارلمان ارمنستان بار دیگر در روز ۸ مه در جلسه ای اضطراری برای انتخاب نخست وزیر موقت تلاش خواهد کرد.

پاشینیان گفت فرم نامزدی‌اش را رسما روز پنجشنبه تسلیم خواهد کرد و از هواداران خود خواست در روز سه شنبه آینده با برگزاری یک راهپیمایی عظیم "پیروزی را قطعی کنند."

او گفت: "بگذارید واضح بگویم، این مبارزه ای برای نخست وزیر شدن نیکول پاشینیان نیست، مبارزه ای برای حقوق بشر، دموکراسی و حاکمیت قانون است و برای همین است مردم خسته نیستند و خسته نخواهند شد."

روز چهارشنبه اعتراضاتی در ایروان و سایر شهرهای اصلی ارمنستان شروع شد و اتومبیل ها و کامیون ها جاده ها را بستند و راهپیمایان هم ترافیک در مسیر فرودگاه اصلی را بند آوردند.

ورودی چند وزارتخانه در ایروان مسدود و خدمات خطوط آهن مختل شد. قطارها از حرکت میان ایروان و شهر مهم گیومری باز ایستادند و کار ایستگاه های مرزی با گرجستان تحت تاثیر قرار گرفت.

وانادزور، سومین شهر بزرگ این کشور، هم شاهد تظاهرات بزرگی در مقابل شهرداری و سایر ساختمان های دولتی بود.

در جریان اعتراضات  پاشینیان با پیامی در شبکه های اجتماعی از معترضان خواست کار فرودگاه را مختل نکنند. سایر سیاستمداران هم از مردم خواستند اجازه کار سازمان های اورژانس را بدهند.