" عزیز فیلی" در گفت و گویی اظهار داشت: اگرچه شهر "سی‌سخت" مرکز شهرستان دنا محل اصلی وقوع زلزله صبح امروز بوده اما بیشترین خسارت وارده این زلزله به روستاهای "گنجه ای" و ده برآفتاب " یاسوج در شهرستان بویراحمد است.

وی دلیل این موضوع را وجود خانه‌های سنگی و گلی بیشتر نسبت به سایر شهرها و روستاهای شهرستان‌های بویراحمد و دنا برشمرد و اظهار داشت: خدمات رسانی ها به شیوه های مناسبی به روستاهای زلزله زده ارائه شده است.

فوت ۲ مصدوم زلزله زده یاسوج کذب است

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تعداد مصدومان بستری شده در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج را ۳۲ نفر ذکر و خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود ۲ نفر از این مصدومان فوت کرده‌اند، کذب و شایعه ای بیش نیست.

فیلی گفت: از ۳۲ نفر مصدوم بستری شده تنها یک یا ۲ نفر دچار شکستگی دست و پا شده اند و بقیه مشکل خاص جسمانی ندارند و تا فردا هم به نظر می رسد اغلب این مصدومان از بیمارستان مرخص شوند.

تمامی نیرووهای امدادی در آمده باش هستند

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از آماده‌باش تمامی نیروهای امدادی و خدمات‌رسان در شهرستان‌های بویراحمد و دنا خبرداد و اظهارداشت: در حوزه امدادرسانی و خدمات رسانی به مناطق زلزله زده برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

فیلی گفت: امیدواریم دیگر شاهد وقوع زلزله در هیچ نقطه ای از کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد نباشیم اما اگر این حادثه غیرمترقبه در مناطق زلزله زده استان تکرار شود آمادگی لازم برای خدمات رسانی به زلزله‌زدگان وجود دارد.

توزیع ۱۰۰ چادر اسکان برای شهروندان یاسوجی

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از توزیع ۱۰۰ چادر اسکان برای شهروندان یاسوجی در پارک ساحلی این شهر برای امشب خبرداد.

فیلی گفت: برخی از شهروندان بدلیل ترس از تکرار زلزله صبح امروز حاضر به اسکان در خانه های خود نشده اند که ۱۰۰ چادر برای اسکان این شهروندان توزیع شده است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، ساعت ۸:۳۸ دقیقه صبح امروز دوازدهم اردیبهشت ماه زلزله ای به مقیاس ۵.۲ ریشتر شهرهای سی سخت و یاسوج بهمراه تعداد زیادی از روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان های بویراحمد و دنا را لرزاند که خساراتی را نیز بهمراه داشته است.