واشنگتن پُست گزارش داد، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی هشدار داد در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از گفتگو با بازجویان فدرال درباره سئوالات مطرح خودداری کند، مجبور به صدور احضاریه دادگاه برای وی خواهد بود.

 

بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این موضوع را در نشست ماه مارس با وکلای ترامپ به آن ها گوشزد کرده است.

 

بر این اساس، تیم «رابرت مولر» فهرستی از سئوالات را برای طرح موضوع با ترامپ توسط بازجویان فدرال تهیه کرده اند که شامل موارد زیر است: اخراج های افراد در سطوح عالی، مبارزات انتخاباتی و امور کاری و تجاری ترامپ.

 

در همین رابطه، به دنبال حمله لفظی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ۲۲ فروردین ماه سال جاری، لایحه ای دو حزبی در حمایت از «مولر» در سنای آمریکا مطرح شد.

 

این اقدام جدیدترین تلاش سناتورهای آمریکائی برای دفاع از بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به شمار می آید.

 

این در حالیست که ۲۷ اسفند ماه سال جاری نیز «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌اِن‌اِن اعلام کرد که اگر ترامپ، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیقات دخالت ادعائی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی این کشور را اخراج کند، مقدمه پایان ریاست جمهوری وی خواهد بود.

 

سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی ادامه داد: به نظر من هیچ دلیلی برای اخراج «رابرت مولر» وجود ندارد. به عنوان یک جمهوریخواه، به همه مردم آمریکا قول می دهم که مولر بدون هرگونه دخالتی به کار خود ادامه خواهد داد.

 

بر این اساس، «سوزان کالینز» (Susan Collins) و «لیندسی گراهام» (Lindsey Graham) دو سناتوری بودند که اعلام کردند از گزارش های منتشره درباره درخواست ترامپ از وکیل کاخ سفید برای همکاری با مقامات وزارت دادگستری این کشور پیرامون اخراج بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعائی روسیه در انتخابات دو سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا ابراز نگران و ناراحت هستند.

 

این دو سناتور در مصاحبه هائی جداگانه اعلام کرده بودند که امیدوارند بتوانند مصوبه حمایت از «رابرت مولر» را به تصویب برسانند.