این منبع آگاه در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه وزیر امور خارجه ضمن تکذیب چنین ادعاهایی، بر احترام ایران بر حاکمیت ملت‌ها و سیاست ایران در عدم مداخله در امور داخلی کشورها تاکید کرد ادامه داد: پس از این دیدار سفیر مراکش در تهران به همراه وزیر خارجه این کشور، تهران را به مقصد مراکش ترک کردند.

این منبع آگاه همچنین با اشاره به برخی از اظهارنظرها مبنی بر اینکه مراکش اعلام کرده سفیر ایران در رباط را اخراج خواهد کرد، تصریح کرد: این موضوع در حالی مطرح می‌شود که سفیر ایران در مراکش به علت پایان مدت ماموریتش در این کشور چند هفته‌ای است به کشور برگشته است.

به گزارش ایسنا، محمدتقی موید از سال ۱۳۹۳ و بعد از برقراری روابط مجدد بین ایران و مراکش به عنوان سفیر ایران در این کشور شمال آفریقا ماموریتش را آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، در سال ۱۳۸۷ نیز مراکش به صورت یکجانبه و با طرح این ادعا که کارکنان سفارت ایران در مراکش اقدام به تبلیغ تشیع در این کشور کرده‌اند، روابط خود را با ایران قطع کرد و در سال ۱۳۹۳ بعد از شش سال قطعی روابط، ایران بار دیگر سفیری را عازم مراکش کرد.

روز گذشته وزیر امور خارجه مراکش به خبرنگاران اعلام کرد که این کشور قصد دارد سفارت خود در ایران را تعطیل کرده و سفیر ایران در مراکش را اخراج کند.

او مدعی شده بود که ایران و حزب‌الله از جبهه پلیساریو حمایت می‌کنند. این اتهام با واکنش ایران و حزب‌الله لبنان مواجه شد و هر دو در بیانیه‌هایی جداگانه این موضوع را تکذیب کردند.