سیدعلی وفایی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله زده اظهارکرد:  برابر گزارش تیم های ارزیاب در حال حاضر مشکل قطعی برق، آب و تلفن در مناطق زلزله زده رفع شده است.

 

وی با بیان اینکه این حادثه تاکنون مورد فوتی نداشته است، گفت: برابر آمارهای ما حدود ۳۰ نفر در این زمین لرزه مجروح شده‌اند که اغلب به شکل سرپایی خدمات درمانی دریافت کرده‌اند و خوشبختانه مصدومیتشان جدی نبوده است.

 

مدیرکل بحران استان  کهگیلویه و بویراحمد درباره میزان خسارات وارد شده نیز گفت: در روستاهای اطراف شهرستان های دنا، بویراحمد، یاسوج و سی سخت و همچنین همین شهرستان‌ها مواردی از تخریب درها، پنجره‌ها و ترک خوردگی دیوارها و ... گزارش شده است و به نظر می رسد خسارت ریالی وارد شده به ساختمان ها و ابنیه قابل توجه باشد اما در حال حاضر نمی‌توان رقم قطعی آن را اعلام کرد.

 

وفایی مقدم اضافه کرد: با توجه به صعب العبور بودن و کوهستانی بودن برخی مناطق روستایی عملیات تیم های جستجو و ارزیاب همچنان ادامه دارد.

 

همچینین روابط عمومی اورژانس کشور نیز اعلام کرد که تاکنون ۱۸ نفر از مصدومان این زمین لرزه به مراکز درمانی اعزام و ۱۲ نفر نیز سرپایی درمان شده‌اند.