تویوتا اولین کرولا در آمریکا را در کارخانه بلو اسپرینگ واقع در میسیسیپی و در روز ۱۷ نوامبر ۲۰۱۱ تولید کرد و در روز ۱۲ فوریه ۲۰۱۵، ۵۰۰ هزار تایی شدن آن را جشن گرفت. در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷، یک میلیون دستگاه از این سدان تولید شد و حالا تویوتا، برای تولید نسل جدید خودرو پرفروش خود آماده می‌شود.

به نظر می‌رسد که این مدل جدید در سال ۲۰۱۹ به فروش برسد، اما با این حال هنوز به طور کامل رونمایی نشده است.

مانند هاچبکی که در اوایل سال جدید میلادی معرفی شد، این سدان محبوب نیز از پلتفرم TNGA استفاده خواهد کرد. این موضوع باعث شد تا تویوتا مجبور شود تمامی خط تولید خود را نوسازی کند. برای این پروژه ۱۷۰ میلیون دلاری، در طول ۱۲ ماه آینده، ۴۰۰ شغل جدید به وجود خواهد آمد.

در حال حاضر ۱۰۰۰ و ۵۰۰ کارگر مشغول ساخت نسل فعلی کرولا هستند و تولید سالانه این سدان به ۱۷۰ هزار دستگاه رسیده است. با شغل های جدید برای جایگزینی خط تولید، این تعداد بسیار بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است که کرولا جدید نه تنها در میسیسیپی ساخته خواهد شد، بلکه در کارخانه جدیدی که با همکاری مزدا و در آلاباما تاسیس شده است نیز تولید می‌شود. به نظر می‌رسد که در اوایل ۲۰۲۱ به سرمایه گذازی ۱.۶ میلیارد دلاری نیز باشد تا تولید سالانه خودرو به ۳۰۰ هزار دستگاه برسد. در این کارخانه ۴ هزار شغل جدید به وجود خواهد آمد و مزدا تصمیم گرفته است که کراس اوور جدید خود را در آنجا تولید کند.

تولید کرولا جدید با سرمایه گذاری میلیونی تویوتا +تصاویر

 

تولید کرولا جدید با سرمایه گذاری میلیونی تویوتا +تصاویر