المنار گزارش داد، حزب الله لبنان در واکنش به اقدام مغرب در قطع روابط خود با ایران و نیز ادعاهای وزیر خارجه مغرب درباره حزب الله بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: حزب الله هرگونه حمایت و آموزش جبهه پولیسارو را کاملا تکذیب می‌کند.

حزب الله افزود: این تاسف بار است که مغرب تحت فشارهای آمریکا، اسرائیل و عربستان این اتهامات باطل را مطرح می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید: وزارت خارجه مغرب باید به جای این بهانه‌های واهی، دلایلی قانع کننده‌تر برای قطع روابط خود با ایران که با تمام قدرت از فلسطین حمایت کرده است، بیابد.

مغرب ساعتی پیش با متهم کردن ایران به حمایت از «جبهه پولیسارو» در مناقشه صحرای غربی روابطش با ایران را قطع کرد. این کشور همچنین اعلام کرد سفارتش در تهران را تعطیل خواهد کرد. مراکش سفیر ایران را هم اخراج کرده است. 

 وزیر خارجه مغرب در جمع خبرنگاران اعلام کرد این کشور سفارتش در تهران را تعطیل کرده و سفیر ایران در رباط را اخراج خواهد کرد. 

صحرای غربی منطقه‌ای است در شمال غرب آفریقا و جنوب کشور مغرب که «جبهه پولیسارو» و پادشاهی مغرب بر سر کنترل آن مناقشه دارند.

جبهه پولیسارو  سازمانی سیاسی نظامی در صحرای غربی است. این گروه در سال ۱۹۷۳ به عنوان یک گروه مقاومت علیه تسلط استعماری اسپانیا بر صحرای غربی و با هدف استقلال این منطقه ایجاد شد. پولیسارو پس از خروج اسپانیا در سال ۱۹۷۶ از این منطقه و تقسیم آن بین مغرب و موریتانی به مخالفت با این دو کشور پرداخت. موریتانی و پولیساریو در سال ۱۹۷۹ با یکدیگر صلح کردند اما مغرب تمام منطقه صحرای غربی را ضمیمه خاک خود کرد. از آن پس جبهه پولیسارو به مقاومت علیه مغرب ادامه داده است.