وینفرد شفر سر مربی استقلال گفت: تشکر می‌کنم از هواداران که همیشه در کنار ما هستند. ما بهترین هواداران را داریم و از آنها تشکر می‌کنم.خوشحالم که آنها ما را دوست دارند و من هم آنها را دوست دارم. آنها بزرگترین سرمایه ما هستند چرا که در لیگ قهرمانان آسیا بیشتر از پرسپولیس هواداران ما به ورزشگاه آمدند و تقریباً ۱۲۰ هزار نفر برای حمایت از ما به آزادی آمدند.

سرمربی استقلال گفت:‌ قبل از هر چیزی عید مذهبی و روز معلم را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم. همه مردم می‌توانند در مورد فوتبال صحبت کنند چه مردم ایران، چه مردم همه جای دنیا؛ مهم این است که مردم بعد از رفتن من چه بگویند این وضعیت تنها حاصل تلاش من نیست چرا که کادر فنی، مجموعه باشگاه و مدیرعامل و آقای توفیقی هم در این کار دخیل هستند.

وی ادامه داد: امیدوارم فصل آینده بسیار عالی کار کنیم چه در لیگ و چه در لیگ قهرمانان آسیا در سطح بالایی تیم را نگهداریم و برای سال آینده نیز آنها در کنار ما باشند و سال‌های زیادی بتوانیم برای استقلال کار کنیم.

شفر در مورد اینکه اگر در زمان ۶تایی شدن استقلال حضور داشت چه کار می‌کرد، گفت: نمی‌خواهم در این باره چیزی بگویم چرا که در مورد سرمربی آن زمان جالب نیست که اظهارنظر کنم. خوب نیست در مورد حتی کادر فنی قبلی هم صحبتی کنم. در حال حاضر تمرکز ما روی فینال جام حذفی، لیگ قهرمانان آسیا و اتفاقات فصل آینده است در گذشته مسائل زیادی پیش آمده که اصلاً برای من مهم نیست.

سرمربی آلمان استقلال گفت: قهرمانی پرسپولیس را تبریک می‌گویم آقای برانکو کار خود را به خوبی انجام داد اما در پایان فصل ما جام جهانی را پیش‌رو داریم که هر دو تیم بازیکنان زیادی در تیم ملی دارند ما هفت بازیکن را به اردوی تیم ملی فرستاده‌ایم و امیدواریم که در جام جهانی نتایج خوبی تیم ملی ایران به دست بیاورد.

شفر در مورد نحوه رفتار مردم با او در بازار و خیابان گفت:‌ زمانی که مردم من را در خیابان می‌بینند به سراغم می‌آیند و بسیار باعث خوشنودی من می‌شود. عده‌ای به من می‌گویند ما پرسپولیسی هستیم اما شما را دوست داریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد حضور در خرمشهر و فینال جام حذفی گفت: اول از همه چیز خوشحالم که باید ما فینال را بازی کنیم البته ما در نیمه نهایی یک بازی بسیار سخت را انجام دادیم. می‌خواهیم قهرمان جام حذفی شویم و مطمئناً با تمام قدرت و ترکیب اصلی بازی خواهیم کرد. امیدوارم هواداران زیادی برای تماشای بازی بیایند.

شفر در مورد نظر مالک خونه به خونه در مورد انصراف از حضور در جام حذفی گفت: هیچ جای دنیا چنین تصمیمی را نمی‌بینید و منصفانه نیست که به خاطر داوران این تصمیم‌ گرفته شود چرا که داوران ایرانی در سطح بالایی قرار دارند و حتی یک تیم داوری از ایران در جام جهانی حضور دارد. به نظر من تصمیم حسن‌زاده جالب نبود.

وی در مورد رنگ قرمز جورابش گفت:‌ من از مردم ایران خوشم می‌آید هواداران پرسپولیس و مردم ایران بسیار مهربان هستند. یکی از دوستان ما سه هفته از آلمان به ایران آمد او یک دکتر روانشناس بسیار مطرح است که مهمان من بود. او همسایه‌های من و خانواده دستیارم آقا بیژن را از نزدیک دید و پس از بازگشت به آلمان در یک مصاحبه گفت مردم ایران بسیار انسان‌های خوب و بزرگی هستند و تمام حرف‌هایی که در مورد آنها گفته می‌شود صحت ندارد. البته ایشان اشاره کرده بود که اگر می‌خواهید در مورد ایرانی‌ها قضاوت کنید حتماً یک سفر به ایران داشته باشید.

سرمربی آلمان استقلال در مورد نقش پسرش در موفقیت استقلال گفت: تمام دستیاران من و پسرم به من کمک می‌کنند. پسرم ارتباط خوبی با بازیکنان دارد و به آنها اطلاعات می‌دهد. البته ساشا اطلاعات خوبی در زمینه فوتبال دارد و چیزهای بسیاری می‌داند. گرچه من شایعاتی که گفته می‌شود را می‌شنوم و این شایعات تنها در ایران با این وسعت مطرح است.

شفر در مورد حضور بازیکنان استقلال در فضای مجازی گفت: شاید خیلی از بازیکنان ندانند که چقدر فضای مجازی برای یک بازیکن می‌تواند خطرناک باشد و مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کند و باید در این فضا بسیار هوشمندان عمل کنند. ما دو دروازه‌بان خوب در اختیار داریم حسینی یکی از آنها است که او یک شب قبل از بازی لیگ قهرمانان یک پست منتشر کرد که من با او برخورد کردم همه بازیکنان می‌دانند که من با آنها صادق هستم.

وی در پایان در مورد اینکه اگر پیشنهادی از پرسپولیس دریافت کند، واکنش او چه خواهد بود، گفت:‌ من الان سرمربی استقلال هستم و از این موضوع بسیار خوشحال و خرسندم.