خبرگزاری رویترز نوشت، وی در حالی به این موضوع پرداخت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است ۱۲ ماه می (۲۲ اردیبهشت ماه) در مورد خروج آمریکا از توافق هسته ای یا ماندن در این توافق، تصمیم گیری کند.

نتانیاهو در مورد تمهیدات رژیم صهیونیستی برای رویارویی با ایران مدعی شد: هیچ کس بدنبال این نوع وقایع نیست، اما ایران، کشوری است که قوانین منطقه را تغییر می دهد. 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفت که توافق هسته ای منعقد شده بین ایران و گروه ۱+۵ به بازبینی عمده ای نیاز دارد.

وی همچنین ادعا کرد: ایران از یک برنامه تسلیحات هسته ای مخفیانه برخوردار است و این کشور تلاش می کند به موجب یک توافق بسیار بد، به زرادخانه هسته ای دست یابد، که نباید این طور شود؛ واقعا به یک توافق جدید، نیاز است.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه مدعی شد که اسنادی در اختیار این رژیم است که نشان می دهد ایران پیش از برجام، برای رسیدن به تسلیحات هسته ای تلاش می کرده و پس از این توافق، آن فعالیت ها را به صورت مخفیانه ادامه می دهد.

نتانیاهو در حالی مدعی این مساله شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز اجرای برجام در ۱۷ ژانویه ۲۰۱۶ (۲۷ دی ۱۳۹۴) تاکنون دستکم ۱۰ بار پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای را تائید کرده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز سه شنبه در واکنش به ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران تاکید کرد: آژانس چنانکه در گزارش سال ۲۰۱۵ بیان کرده، پس از سال ۲۰۰۹ هیچ نشانه ای از فعالیت های هسته ای مرتبط با جنبه های غیرصلح آمیز را در ایران شاهد نبوده است.

&#۳۹;فردریک دال&#۳۹; یکی از سخنگویان آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به گزارش دسامبر ۲۰۱۵ آژانس تاکید کرد: آژانس هیچ نشانه معتبری از فعالیت ایران در ارتباط با جنبه های غیر صلح آمیز هسته ای پس از سال ۲۰۰۹ نداشته و ندارد. 

مجله نیویورک روز سه شنبه با تاکید بر اینکه نخست وزیر اسرائیل هیچگاه برنامه هسته ای این رژیم را تایید نکرده است، نوشت، اسراییل درباره فعالیت های اتمی خود به جامعه بین المللی دروغ گفته و بازرسان آمریکایی را نیز فریب داده و به احتمال خیلی زیاد از آمریکا اورانیوم غنی شده نیز دزدیده است.