حضور ظریف در دانشگاه امیرکبیر با حاشیه‌هایی همراه بود. تعدادی از دانشجویان در هنگام ورود ظریف به دانشگاه، در جلوی ساختمان تالار اجتماعات این دانشگاه تابلو نوشته‌هایی در دست داشتند و بعضا به سیاست‌های دستگاه دیپلماسی کشور در ارتباط با مسائل منطقه و برجام انتقاداتی را مطرح کرده بودند.

این دانشجویان در تابلو نوشته‌های خود نوشته بودند «روزه سکوت خود را نسبت به فلسطین بشکنید»، «مردم یمن یادتان هست؟»، «کوتاه آمدن مساوی است با گستاخی آمریکا».

در یکی از این تابلو نوشته‌ها عکس قدم زدن ظریف و کری منتشر شده بود که در آن نوشته شده بود «آقای ظریف با من نیز قدم بزن». همچنین تابلو نوشته‌هایی با مضمون اینکه «آقای ظریف! ایران از حضورش در منطقه پشیمان نیست»، «همانطور که برجام هسته‌ای نتوانسته مشکلات اقتصادی مردم را حل کند برجام موشکی نیز گرهی نمی‌گشاید»‌، «روزه سکوت خود را نسبت به مساله فلسطین بشکنید»،‌ «باید از بدحسابی‌های آمریکا در برجام تجربه آموخت»، «وزیر امور خارجه: برجام گچ را از پای شکسته ایران در برخورد با تحریم‌ها باز کرد، &اقتصاد مقاومتی، &دلار»، «سلاح تهدید با اقدام و عمل بی‌اثر است نه با لبخند».

همچنین تعدادی از دانشجویان نیز پرچم فلسطین را در دست داشتند و خواهان گفت‌وگو با ظریف بودند.

قبل از حضور ظریف در دانشگاه، معتمدی رییس این دانشگاه در جمع دانشجویانی که در برابر سالن اجتماعات دانشگاه امیرکبیر تجمع کرده بودند و خواهان حضور در سالن بودند، گفت: این مراسم به مناسبت روز معلم و برای اساتید برگزار شده است و یک مراسم عمومی نیست.