در این یادداشت آمده است: نخست‌وزیر اسراییل می‌داند کمتر از دو هفته دیگر رئیس‌جمهوری آمریکا به‌ طور قطع می‌خواهد برجام را واژگون کند. او می‌ترسد که به ‌احتمال‌ زیاد ترامپ دلیل قانع‌کننده‌ای برای اقدام خود ارائه نخواهد داد و تنها به دنبال از بین بردن آخرین میراث باقی‌مانده از باراک اوباما است.

این نشریه انگلیسی بابیان اینکه نتانیاهو از دو طریق می‌تواند به ترامپ کمک کند افزود: او یا بایستی به لفاظی های خود علیه ایران ادامه دهد، یا از ظرفیت‌های افسانه‌ای جاسوسان اسرائیلی استفاده کند. بر همین اساس او یک نشست خبری در تل‌آویو برگزار کرد و وعده داد که افشاگری‌های قابل‌توجهی را که قاعده بازی را عوض خواهد کرد برملا می‌سازد. اما آنچه نتانیاهو ارائه داد مطلب دندان‌گیری دربر نداشت.

تایمز نوشت: او زمان این نشست خبری را رأس ساعت ۸ شامگاه، هم‌زمان با پخش برنامه خبری نخست‌وزیر هماهنگ کرد. اما از ماحصل این نشست خبری دشوار است نتیجه‌ای به‌ غیر از اینکه مطالب او برای مصرف داخلی و کمک به ترامپ ارائه شد، استنباط دیگر کرد.

تایمز عنوان کرد که حزب لیکود به رهبری نتانیاهو محبوبیت خود را از دست‌ داده و جریان دست راستی حامی او، در انتخابات پیش رو از اقبال زیادی برخوردار نیستند.

این نشریه انگلیسی اضافه کرد: نتانیاهو می‌خواهد افکار عمومی در اسرائیل این‌گونه تصور کنند که به هراندازه اتهامات پلیس علیه او جدی باشد اما رهبر بلامنازعی به شمار می‌رود که می‌تواند در برابر تهدید ایران ایستادگی کند؛ در قواره رئیس‌جمهوری آمریکا است و می‌تواند از اسرائیل در برابر دنیا دفاع کند.

تایمز در ادامه این یادداشت، تهدید ایران برای اسرائیل جدی خواند افزود: نتانیاهو به‌زودی درخواهد یافت که برگزاری نشست‌های خبری صوری و کودتای اطلاعاتی هرچند محبوبیت او را در نظرسنجی‌های داخلی بالا می‌برد اما نمی‌تواند جایگزینی برای دیپلماسی موردنیاز در مواجهه با ایران به شمار رود.

این نشریه انگلیسی با قدیمی خواندن مدارک ادعایی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران تصریح کرد که بدین ترتیب نمی‌توان برجام را از بین برد، بلکه آن طور که طرفداران برجام بلافاصله اعلام کردند این مدارک گواهی بر اهمیت توافق هسته‌ای به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس دوشنبه شب در اقدامی نمایشی، مدعی شد اسنادی در اختیار این رژیم است که نشان می دهد ایران پیش از برجام، برای رسیدن به تسلیحات هسته ای تلاش می کرده و پس از این توافق، آن فعالیت ها را به صورت مخفیانه ادامه می دهد.

اظهارات نتانیاهو در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز اجرای برجام در ۱۷ ژانویه ۲۰۱۶ (۲۷ دی ۱۳۹۴) تاکنون دست کم ۱۰ بار پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای را تایید کرده است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، پیش از اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، او را به چوپانی دروغ‌گو تشبیه کرد که بازهم می‌خواهد درباره برنامه هسته‌ای ایران، سخن کذب و دروغ بگوید.

این اظهارات در حالی مطرح‌شده است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب به‌عنوان بالاترین مقام جمهوری اسلامی ایران، استفاده از سلاح هسته‌ای را حرام شرعی اعلام کرده‌اند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به ادعاهای نتانیاهو گفت: برجام بر اساس راستی آزمایی و نظارت بر حقایق استوار است و آژانس ۱۰ بار پایبندی ایران به تعهداتش را تائید کرده است.