«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری گفت: «پاپمئو در روز ۱۲ آوریل تصدیق کرد که نیازی به نگرانی درباره رد برجام وجود ندارد چرا که ایران «پیش از [انقضای] توافق در تلاش برای دستیابی به سلاح نخواهد بود»، و پس از آن نیز «به رقابت برای دستیابی به سلاح باز نخواهد گشت».

ظریف در ادامه نوشت: «[وی] حالا می‌گوید «زمان آن است که به این مسئله رسیدگی شود که آیا ایران می‌تواند برای غنی سازی ... هرگونه مواد هسته‌ای مورد اعتماد قرار گیرد». پس، کدام یک درست است؟».

مایک پمپئو که روز پنج شنبه پس از رأی گیری در صحن علنی سنا به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا منصوب شده بود، در نخستین سفر دیپلماتیک خود به منطقه غرب آسیا سفر کرد و پس از عربستان به فلسطین اشغالی رفت.

وی در کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده بود در صورتی که خواسته‌های واشنگتن در قبال برجام محقق نشود، آمریکا از این توافق کناره‌گیری می‌کند.

وی گفته بود: «رئیس‌جمهور ترامپ کاملا صریح بود؛ این توافق بسیار معیوب است. او به دولت دستور داده که تلاش کند که این توافق را درست کند و اگر نتوانست آن را درست کند، او از این توافق خارج خواهد شد. او خیلی صریح موضعش را بیان کرده است.»