دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته اعلام کرد درپی برگزاری نشست رهبران دوکره ، بزودی دیدار وی با رهبر کره شمالی نیز انجام می شود.

طبق این گزارش،ترامپ هفته گذشته از سه مکان احتمالی برای این دیدار دو جانبه نام برده بود.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با &#۳۹;محمود بوهاری&#۳۹; همتای نیجریه ای اش از سنگاپور هم به عنوان یکی از این مکان ها نام برده بود.

ترامپ دوباره روز گذشته نیز در توئیتی از سنگاپور به عنوان مکان این دیدار احتمالی یاد کرد.

این درحالی است که نخست وزیر سنگاپور در روزهای گذشته در پی انتشار برخی گزارش ها مبنی براحتمال دیدار دوجانبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و &#۳۹;کیم جونگ اون&#۳۹; رهبر کره شمالی در سنگاپور، اعلام کرد: تاکنون درخواست رسمی برای این دیدار به این کشور جنوب شرق آسیا ارائه نشده است

وی درحاشیه سی و دومین اجلاس سران اتحادیه جنوب شرق آسیا در این کشور در گفت و گو با رسانه های منطقه گفت: ما نیز این گزارش را در رسانه ها دیدیم و سنگاپور دعوتنامه یا درخواست رسمی از هیچ یک از طرفین دراین خصوص نداشته است.

وی افزود: احتمال دارد در مورد این موضوع رهبران دو کره و آمریکا به توافقی دست یافته باشند اما در مورد اجرایی شدن آن تردید وجود دارد.

یک رسانه کره جنوبی پیشتر گزارش داده بود که احتمالا سنگاپور یا مغولستان به عنوان محل دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی انتخاب شده اند.

طبق این گزارش تایلند نیز برای میزبانی این دیدار اعلام آمادگی کرده است.

رهبران دو کره در دیدار تاریخی جمعه گذشته خود در مورد «خلع سلاح کامل شبه جزیره کره» به توافق رسیده و موافقت کردند «توافق متارکه جنگ به معاهده صلح تبدیل شود و هر اقدام خصمانه علیه یکدیگر را از این به بعد خاتمه دهند.