علی محسنیان گفت: خط هوایی تهران - یاسوج از فردا یازدهم اردیبهشت ماه ۹۷ بعد از یک وقفه ۷۲ روزه شروع می شود.

وی با تشریح وضعیت کنونی پرواز هوایی تهران- یاسوج، از انصراف شرکت هواپیمایی آسمان و شروع فعالیت هواپیمایی شرکت آتا در فرودگاه یاسوج خبرداد.

مدیر فرودگاه یاسوج افزود: مسیر پرواز هواپیمایی تهران- یاسوج همان مسیر سابق یعنی ارتفاعات دنا خواهد بود و البته این مسیر ناایمن نیست.

محسنیان با بیان اینکه تغییر مسیر هوایی تهران - یاسوج بستگی به موافقت دستگاه‌های نظامی کشور دارد، خاطرنشان کرد: پیگیری ها برای این تغییر در حال انجام است و امیدواریم تا ۳ ماه دیگر این تغییر محقق شود.

[محسنیان - مدیر فرودگاه یاسوج]

وی گفت: پرواز هواپیمایی آتا که قرار است فردا در فرودگاه یاسوج انجام شود ۵۰ نفره و البته بدلیل اطلاع‌رسانی دیروقت، به نطر می رسد تعداد بلیط های فروخته شده کمتر باشد.

مدیر فرودگاه یاسوج، هواپیمایی آتا را جوانتر و جدیدتر از هواپیمایی آسمان عنوان و خاطرنشان کرد: هواپیمای جدید از هواپیمای ATR مدرن تر است.

 

محسنیان، زمان فرود هواپیمای یاسوج در روز سه‌شنبه یازدهم اردیبهشت ماه را ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح ذکر و اطهار امیدواری کرد دیگر شاهد تکرار سانحه دلخراش سقوط هواپیمایی یاسوج نباشیم.

 هواپیمایی ATR آسمان، روز ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۶ با ۶۵ مسافر و خدمه در ارتفاعات دنا سقوط که عملیات انتقال اجساد بعد از ۷۲ روز همچنان ادامه دارد.