آرارات میرزویان، از نمایندگان پارلمان ارمنستان امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد، نیکول پاشینیان، رهبر اپوزیسیون این کشور رسماً از طرف ائتلاف مخالفان کاندیدای تصدی سمت نخست‌وزیری شده است.

ائتلاف مخالفان ارمنستان موسوم به «یلک» پاشینیان را به عنوان کاندیدای خود معرفی کرده و در این رابطه امروز با سه جناح اصلی در پارلمان از جمله حزب حاکم جمهوری‌خواه جلساتی برگزار خواهد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، میرزویان تصریح کرد، تمامی نمایندگانی که درباره آینده کشور دغدغه دارند، به پاشینیان رأی خواهند داد.

حزب حاکم ارمنستان پیش از این اعلام کرد، در صورتی که تمامی جناح‌های اپوزیسیون این کشور از کاندیداتوری نیکول پاشینیان حمایت کنند، این حزب مانع آن نخواهد شد که این چهره جناح مخالف نخست‌وزیر موقت شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، پاشینیان از حمایت قانون‌گذاران جناح مخالف که ۴۷ کرسی از ۱۰۵ کرسی قوه مققنه ارمنستان را در اختیار دارند، برخوردار است.

وهرام بغداساریان، از رهبران حزب جمهوری‌خواه ارمنستان پس از دیدار با پاشینیان اعلام کرد، در صورت حمایت سه جناح اصلی اپوزیسیون از این چهره جناح مخالف، حزب حاکم مانع انتخاب کاندیدای مردم نخواهد شد.

رهبر اپوزیسیون ارمنستان روز یک‌شنبه با رئیس‌جمهوری این کشور دیدار و اعلام کرد که امیدوار است آرمن سرکیسیان از تلاش‌های وی برای دستیابی به نخست‌وزیری حمایت کند.

در همین حال، دوارد شارمازانوف، معاون پارلمان ارمنستان اعلام کرده بود، حزب حاکم جمهوری‌خواه ارمنستان پس از رایزنی با کارن کاراپتیان، نخست‌وزیر موقت و سرژ سرکیسیان، رئیس‌جمهوری پیشین و نخست‌وزیر مستعفی، تصمیم گرفته است برای سمت نخست‌وزیری کاندیدایی معرفی نکند.