هون جین اوک امروز- یکشنبه- در دیدار «سیدحسین نقوی حسینی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب بر اهمیت نقش کره جنوبی و ایران در صلح و ثبات در خاورمیانه تاکید کرد.

وی اظهار داشت: تحولات سیاسی بین‌المللی نباید مانعی در توسعه مناسبات میان دو کشور باشد.

مدیرکل آفریقا و خاورمیانه وزارت خارجه کره جنوبی با اشاره به موضوع برجام خاطرنشان کرد: ما تحولات را دنبال می‌کنیم و به عنوان عضوی از جامعه بین‌المللی می‌دانیم که ایران درخصوص برجام به تعهدات خود عمل کرده است.

** ما معتقدیم گفت‌وگو راه حل تمام مناقشات است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز دراین دیدار ضمن اشاره به بیانیه‌های رسمی آژانس بین‌المللی مبنی بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهدات برجام گفت: برجام یک توافق بین‌المللی است و انتظار می‌رود همان طور که جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود پایبند بوده است؛ سایر طر‌ف‌ها نیز به تعهدات خود عمل کنند.

سیدحسین نقوی حسینی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای همه وضعیت‌های احتمالی، سناریوی لازم را پیش‌بینی کرده است.

وی با اشاره به تحولات منطقه بیان داشت: جنایات داعش در عراق و سوریه برای جامعه جهانی روشن است و آمریکا در حالی به مقابله با داعش تظاهر می‌کند که خود از ایجادکنندگان و حامیان آن است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی و نقش گروه‌های دوستی در گسترش تعاملات اظهارداشت: ما معتقدیم گفت‌وگو راه حل تمام مناقشات است.

نقوی حسینی بیان کرد: مناسبات سیاسی میان ایران و کره جنوبی را مثبت ارزیابی کرد و بر توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور تأکید کرد.