زهرا سعیدی نماینده مبارکه و طراح اصلاحیه، با بیان اینکه بسیاری از رده های مدیریتی در میان تعداد محدودی می چرخد افزود:‌ ما نمی گوییم که کسانی که در این سمت ها بکار گرفته می شوند صلاحیت ندارند بلکه معتقدیم که باید به جوانان توانمند کشور هم اجازه حضور در رده های مدیریتی داده شود تا اندیشه جدید و نو نیز بتواند زمینه رشد و ارتقا کشور را فراهم کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه کمیسیون اجتماعی ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در پست‌های معاون وزیر، استاندار، سفیر و کلیه پست های هم تراز در کلیه دستگاه های کشور را با رای قاطع تصویب کرد، اظهار داشت: ماده واحده و تبصره های طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در آخرین نشست کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده است.

عضو کمیسفراکسیون جوانان گفت:مقرر شده در صورت تصویب نهایی این اصلاحیه در صحن علنی مجلس تخلف از اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مستوجب مجازات انفصال از خدمات دولتی و عمومی بین ٦ ماه تا دوسال باشد.

وی تاکید کرد :این مصوبه یک اقدام انقلابی خواهد بود که می تواند در آستانه روز جوان به جوانان کشور هدیه داده شود.

سعیدی در ادامه در مورد اشتغال جوانانی که جذب دستگاه های اجرایی نمی شوند گفت: بنظر می رسد دولت باید در این بخش از شعار زدگی جدا شود و سرمایه گذاری های لازم را برای تولید و اشتغال فراهم کند.