«اسرائیل کاتز» (Yisrael Katz) وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رویترز ادعا کرد: مدارک زیادی داریم که نشان دهنده ارتباط میان برنامه موشکی کره شمالی و برنامه موشکی ایران است!

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی بدون اشاره به زرادخانه تسلیحات هسته ای این رژیم به عنوان تنها دارنده سلاح اتمی در خاورمیانه ادامه داد: موفقیت در خلع سلاح اتمی کره شمالی، اثر زیادی بر کاهش مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه خواهد داشت!

وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: فکر نمی کنم پوتین (رئیس جمهوری روسیه) سوریه را به (سامانه دفاع هوائی) اس- ۳۰۰ مجهز کند. اس- ۳۰۰ کارت برنده روسیه در مذاکره با اسرائیل است. اگر او به آنها اس ۳۰۰ را بدهد، بعد از آن وی درباره چه چیزی می‌تواند با ما صحبت کند؟

«اسرائیل کاتز» درباره مذاکرات سران فرانسه و آلمان با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید با هدف ترغیب واشنگتن به ماندن در برجام نیز گفت: وی شاید بتواند اروپا را قانع کند که در ائتلاف علیه ایران حلقه ضعیفی نبوده و ایده اش را در این مسیر دنبال کنند.

وی مدعی شد: ایرانی‌ها نباید در سوریه باشند. این طور نیست که ما درصدد حمله به تک تک سربازان ایرانی در سوریه باشیم؛ بلکه منظور ما، پایگاه‌ها، پایگاه‌های نظامی و تسلیحاتی، موشک‌های پیشرفته و چیزهای دیگر شبیه به آن است.