داور انگلیسی بازی تیم‌های رئال مادرید و یوونتوس در دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، که با اعلام یک پنالتی جنجالی به سود رئال مادرید در آخرین دقیقه به نوعی سرنوشت بازی را رقم زد و باعث صعود کهکشانی ها به نیمه نهایی شد، در گفتگو با انجمن فوتبال انگلیس از آنچه که پس از آن قضاوت برایش افتاده سخن گفت.

آن تصمیم اولیور به شدت خشم هواداران یوونتوس را برانگیخت به طوری که این داور هدف انواع و اقسام توهین‌ها قرار گرفت و حتی تهدید به قتل شده.

اولیور پس از ند وز سکوت سرانجام تصمیم گرفت درباره آن روزها صحبت کند.

این داور انگلیسی گفت: روزهای عجیب و غریبی بود، اما بسیار خوب بود که افراد فراوانی، چه در داخل و چه خارج از فوتبال، علاقمند بودند که از من حمایت کنند. حمایت آنها واقعاً برای من ارزشمند بود.

"من مردم در خیابان جهت حمایت به سوی من می آمدند و افرادی از داخل فوتبال پیام حمایت برای من فرستادند. این که می دانم از چنین پشتیبانی برخوردارم برایم وشایند است."

مهمتر از حمایت های مردمی ،اقدام اتحادیه فوتبال انگلیس بود که طی تماسی با اولیور او را به‌عنوان داور فینال جام حذفی میان تیم‌های چلسی و منچستریونایتد انتخاب کرد.

اولیور در این باره گفت: " بسیار افتخار می کنم که چنین تماسی داشتم." "وقتی کار داوری را شروع می کنید، قضاوت فینال جام حذفی ، چیزی است که حتی فکرش را هم نمی کنید. همانطور که در حرفه خود پیشرفت می کنید، هدفتان واقع گرایانه ای می شود، اما هرگز انتظار چنین تماسی را ندارید.

"این فرصت فقط یک بار در زندگی حرفه یک داور پیش می آید.

"خیلی جالب است، زیرا فینال ۱۹۹۴ بین منچستر یونایتد و چلسی اولین فینالی که من به یاد دارم تماشا می کردم. و اکنون ۲۴ سال بعد ، قضاوت دیدار این دو تیم را در فینال جام حذفی برعهده من گذاشته می شود. "