سارا ساندرز&#۳۹; سخنگوی کاخ سفید امروز جمعه با انتشار بیانیه ای اظهار امیدواری کرد نتیجه مذاکرات دستیابی به پیشرفت در جهت آینده، صلح و رفاه برای کل شبه جزیره باشد.

آمریکا همچنین در این بیانیه آورده است خود را برای برگزاری اجلاس سران آمریکا و کره شمالی آماده می کند و امیدوار است نشست امروز سران دو کره در برگزاری نشست آینده &#۳۹;ترامپ&#۳۹; و &#۳۹;کیم جونگ اون&#۳۹; موثر باشد.

اجلاس سران دو کره دقایقی پیش با حضور &#۳۹;مون جائه این&#۳۹; رییس جمهور کره جنوبی و &#۳۹;کیم جونگ اون&#۳۹; رهبر کره شمالی در بخش کره جنوبی روستای مرزی &#۳۹;پانمونجوم&#۳۹; روستای موسوم به خانه صلح آغاز شد.

قرار است گفت و گوی رهبران دو کره در این دیدار به بحث عاری سازی هسته ای و تضمین صلح پایدار در منطقه منحصر شود.

&#۳۹;کیم جونگ اون&#۳۹; در این سفر ۹ همراه داشت که «کیم یو جونگ» خواهر او و «کیم یونگ نام» مرد شماره دو کره شمالی از آن جمله بودند.

رئیس پیشین اداره اطلاعات، رئیس اداره ورزش، یکی از اعضای پولیتبورو، رئیس ستاد ارتش، وزیر دفاع، وزیر امور خارجه و مسئول امور اتحاد دو کره، دیگر مقام های کره شمالی هستند که رهبر این کشور را همراهی کردند.

&#۳۹;سونگ مونگ یو&#۳۹; وزیر وحدت کره جنوبی، &#۳۹;کانک کیونگ وا&#۳۹; وزیر خارجه، &#۳۹;جیونگ کیونگ دو&#۳۹; رییس ستاد کل ارتش، &#۳۹;سونگ یونگ مو&#۳۹; وزیر دفاع و &#۳۹;چونگ یویی یونگ&#۳۹; مشاور امنیت ملی هم از اعضای هیات &#۳۹;مون جائه این&#۳۹; رییس جمهور کره جنوبی بودند.

همچنین پس از این دیدار یک درخت کاج در منطقه مرزی دو کره به نشانه صلح و شکوفایی کاشته شده و سران دو کشور آن را آبیاری خواهند کرد.