پایگاه خبری المنار گزارش داد، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در پیامی به عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن، شهادت صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی این کشور را به ایشان تبریک و تسلیت گفت.

در متن پیام نصرالله آمده است: من و برادرانم در حزب الله لبنان به مناسبت شهادت مجاهد بزرگ و رهبر شجاع صالح الصماد، صمیمانه ترین تسلیت‌ها و بهترین تبریک ها را تقدیمتان می کنیم.

تسلیت از این نظر که فرماندهی عزیز و بزرگوار را از دست دادیم و تهنیت از این نظر که ایشان مدال سربلندی الهی را از آن خود کردند، زیرا شهادت برای ما شرافت و بزرگی از جانب خداوند است.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین برای خانواده این شهید و شورای عالی سیاسی یمن و نیز تمام برادران و خواهران جنبش انصار الله و ملت مقاوم و مظلوم و سربلند یمن آرزوی صبر و شکیبایی کرده و از خدواند خواست هرچه زودتر راهگشای آنان باشد.

نصرالله تاکید کرد، این جنایت که به سایر جنایت های تجاوزگران سعودی – آمریکایی افزوده می شود، دلیل دیگری بر میزان گمراهی و وحشی بودن سران تجاوز و در عین حال میزان صبر و مظلومت و حقانیت ملیت غیور یمن است.

ایشان در پایان خطاب به بدرالدین الحوثی اظهار داشتند: من به خوبی از احساسات شما در این روزها و پس از این حادثه بزرگ با خبر هستم زیرا تجارب مشابهی را در از دست دادن فرماندهانی که در تمام مراحل پشتوانه قوی ای برای مان بودند، پشت سرگذاشتم، اما ایمان قوی و صبر زیاد و عزم قوی شما در پشت سر گذاشتن سختی ها موجب می شود این درد و رنج را با سربلندی پشت سر بگذارید.