کیومرث کلانتری بعد از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح ۳ ایستگاه پایش برخط فاضلاب در شهریار طی سخنانی اظهار داشت: استان تهران با احتساب سه واحدی که امروز که در شهریار افتتاح شده، است دارای ۱۱۷ سامانه پایش بر خط فاضلاب شده است.

کلانتری افزود: پروژه هایی که در هفته زمین پاک افتتاح شده اند شامل سیستم پایش لحظه‌ای بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار است که چهارمین بیمارستان استان تهران محسوب می شود و در این راستا ۲ پروژه دیگر در هفته زمین پاک افتتاح شد که تأثیر بسزایی در بهبود وضعیت محیط‌زیست شهرستان و منطقه خواهد داشت.

مدیرکل محیط‌زیست استان تهران ضمن اشاره به واحدهای آلاینده استان تهران گفت: تاکنون ۴۰۷ واحد آلاینده صنعتی در استان تهران شناسایی شده که اقدامات قانونی و لازم در ارتباط با آنها انجام می‌شود چرا که این تعداد واحد آلاینده زیبنده استان نیست.

وی در ادامه بیان داشت: ۲۰ درصد آلایندگی استان تهران مربوط به صنایع است، آلاینده‌های صنعتی اگر پایش نشوند و سوخت پاک استفاده نکنند مشکلات زیادی را به وجود می‌آورند، البته اکنون تقریبا همه واحدهای صنعتی به جز چند واحد کوچک از سوخت گاز استفاده می‌کنند و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد و شاهد آلاینده های صنعتی بیشتری در سطح استان هران نباشیم.