روزنامه آرمان نوشت: «در روزی به زندان رفت که محمودرضا رحیمی آزاد شد. در مقابل سعید مرتضوی به زندان رفت اما سه جوان کهریزک زنده نشدند، مطبوعات توقیف شده رفع توقیف نشدند و... در آن ایام کمتر فردی تصور می‌کرد قاضی سابق که نقش مهمی در این اتفاقات داشت برای فرار از حکم قاضی فعلی در شمال کشور پنهان شود و در نهایت صبح یکشنبه به زندانی برود که بسیاری افراد با حکم او به آنجا رفته بودند.

واکنش ضرغامی

عزت‌ا... ضرغامی رئیس اسبق رسانه ملی دیروز با اشاره به دستگیری سعید مرتضوی در صفحه شخصی اینستاگرام نوشت: سعید مرتضوی بالاخره راهی زندان شد و نهضت «دیدی گفتیم!» هم رسانه‌ها را پر کرد! دستور رهبری معظم در مورد «کهریزک» را در جلسات امنیتی پس از حوادث ۸۸ بارها شنیده بودم. آقای مرتضوی نسبت به این رهنمود و دستور غفلت کردند و موجب بروز حوادث تاسف‌بار شدند. نمی‌دانم که اتهام «معاونت در قتل» تا چه‌ اندازه در مورد ایشان قابل تطبیق است ولی هر چه که هست دستگاه قضائی و سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی باید مراقب تکرار این گونه غفلت‌ها! باشند تا اتهام قتل به آنان سنجاق نشود! در یادداشت‌های اخیرم نسبت به احتمال تداوم رفتارهایی از این‌ دست، تذکر داده و مستندات محدودی هم ارائه کرده‌ام. برخی مسئولان قضائی تا وقتی در رأس قدرت هستند نسبت به حساسیت فوق‌العاده اقدامات و روش‌های معمول خود دچار غفلت می‌شوند. حداقل به خاطر آینده خودشان هم که شده حقوق متهمان را حداکثری اعمال کنند! انتخاب کلمه «غفلت» هم اجمالا خوش‌بینانه و بهداشتی است. اینطوری بهتر است!

جمع یاران جمع است

بند ۲۴۱ اوین متعلق به حفاظت اطلاعات قوه قضائیه است که سعید مرتضوی شب یکشنبه را در آنجا سپری کرد. اما این بند علاوه بر سعید مرتضوی میزبان کدام یک از زندانیان معروف دیگر است؟ بابک زنجانی متهم نفتی معروف که شاکی وی وزارت نفت است، مدت‌هاست که در این بند بسر می‌برد. حکم اعدام زنجانی صادر شده است و او در صورت عدم پرداخت بدهی ۱۲ هزار میلیارد تومانی‌اش باید منتظر اجرای حکم باشد. نکته جالب توجه آن است که بخشی از اتهامات بابک زنجانی و بدهی‌هایش مربوط به تامین اجتماعی در زمان ریاست سعید مرتضوی است. اسفندیار رحیم‌مشایی، یار غار احمدی‌نژاد و از دیگر اعضای حلقه اولیه دولت‌های نهم و دهم است که از قضا با مرتضوی نیز دارای آشنایی و همکاری قدیمی است. حمید بقایی رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی برای تحمل حکم ۱۵ ساله زندان خود وارد زندان اوین شده است و او نیز در بند ۲۴۱ حضور دارد.»