به دنبال کاهش نگرانی های ژئوپلتیکی و تقویت دلار در بازار جهانی،قیمت نفت و طلا همزمان افزایش یافتند.

تحلیلگران بازار بین المللی معتقدند که کاهش نگرانی های ژئوپلتیکی  و رویارویی روسیه و آمریکا در مساله سوریه بازارهای جهانی را یکبار دیگر به سمت طلا معطوف کرده است.از سویی خبرها از دیدار امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه با دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا درباره موضوع برجام از تغییر محسوس مواضع آمریکا درباره توافق برجام خبر می دهد.

در همین حال،امروز هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۳۲۷.۸۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۱۴.۳۰ دلار یا ۱.۱ درصد افزایش، در ۱۳۲۴ دلار بسته شد.

این اتفاق در بازار معاملات تهران هم تاثیر گذاشت.شاخص بورس با ۲۷۷ واحد ۹۴ هزار و ۵۷۶ واحد رسید.

افزایش شاخص بورس و سبز شدن تابلوها در شرایطی اتفاق افتاد که قیمت طلا و سکه هم به تبعیت از بازار جهانی همزمان بالا رفتند.

در بازار معاملات تهران امروز مثقال ۷۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۱۷۰ هزار تومان معامله شد.

هر قطعه سکه بهار آزادی تمام بهار آزادی هم امروز با هزارتومان  افزایش به یک میلیون و 780 هزار تومان رسید.نیم سکه امروز 870 هزار تومان و ربع سکه امروز 535 هزار تومان معامله شد.

در بازار آتی سکه هم هر قطعه سکه تمام بهار آزادی برای تحول در اردیبهشت یک میلیون و ۸۱۵ هزار تومان و برای تجویل در آبان یک میلیون و ۸۹۲ هزار تومان نرخ گذاری شد.

در بازار رسمی ارز،دلار کماکان 4200 تومان اعلام نرخ شده است.یورو امروز 6835 تومان و پوند 8010 تومان شد.

امروز درهم امارت 1510 و لیر ترکیه ۱۴۵۰ تومان بود.

در بازار جهانی امروز بیت کوین ۹ هزار و ۲۵۹ دلار رسید که رشد ۳ درصدی نسبت به روز گذشته داشته است.

 با توجه به اینکه دلار قوی‌تر معاملات طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر می‌کند و افزایش بازده اوراق بهادار، هزینه نگهداری طلا که سوددهی را ندارد را بالا می‌برد و در نتیجه جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز را کمتر می‌کند.