شورای عالی سیاسی یمن در بیانیه‌ای با اعلام خبر شهادت صالح الصماد رئیس این شورا، "محمد حسین المشاط" را به عنوان رئیس شورای عالی سیاسی یمن منصوب کرد.

شورای عالی سیاسی یمن در این بیانیه افزود: به متجاوزان ثابت خواهیم کرد که ما یمنی‌ها ملتی سرسخت هستیم که هرگز تسلیم نخواهیم شد و ذلت را نخواهیم پذیرفت.

شبکه المسیره یمن لحظاتی پیش از شهادت صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن خبر داد.

"صالح علی الصماد " مسئول سابق سیاسی جنبش انصارالله و ناظر کل این جنبش در استان تعز بود که اواخر مرداد ماه سال ۱۳۹۵ هجری شمسی در اولین نشست شورای عالی سیاسی به عنوان رئیس این شورا منصوب شد.

وی از جمله رهبران جنبش انصارالله بود که در فهرست ۵۵ نفری تحت پیگرد رژیم سابق یمن قرار داشت.الصماد متولد اول ژانویه ۱۹۷۹ (۱۱ دی ۱۳۵۷ ه.ش) در منطقه بنی معاذ از توابع سحار در استان صعده بود

وی همچنین فارغ التحصیل دانشگاه صنعاء بود در مدارس صعده تدریس می‌کرد.الصماد در جنگ سوم "صعده" و زمانی معروف شد که جبهه مقاومت در بنی معاذ با هدف کاهش فشار نظامی بر مران، نشور و ضحیان تشکیل شد.

جنگنده‌های رژیم اسبق یمن(در دوران عبدالله صالح) طی حملاتی منزل و مزارع الصماد را ویران کردند و دو نفر از برادرانش در این حملات به شهادت رسیدند.

به دنبال این حملات، تانک‌ها و توپخانه‌های رژیم اسبق یمن حملاتی را با هدف به شهادت رساندن وی اجرا کردند؛ وی دراین نبردها، بارها شجاعانه با مرگ دست و پنجه نرم کرد.

علم و شجاعت و قهرمانی از ویژگی‌های بارز الصماد اعلام شده است؛ وی علوم دینی را در محضر مراجع دینی از جمله "مجدالدین المؤیدی" که در منطقه شان مقیم بود و سید بدرالدین الحوثی فرا گرفته بود.