نواز شریف رهبر سابق حزب مسلم لیگ شاخه نواز (حزب حاکم) بعد از دیدار با «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان گفت: از کسانی که «صادق سنجرانی» را رئیس مجلس سنا کردند و بر سنا مسلط هستند دستور نمی‌گیریم.

وی افزود: احزاب سیاسی پاکستان از برخی افراد قدرتمند و پشت پرده دستور می‌گیرند اما حزب مسلم لیگ فقط به خواسته مردم عمل می‌کند.

نواز شریف تأکید کرد: دولت موقت پاکستان نباید تحت فشار باشد و باید بی‌طرفانه تصمیم‌گیری کند.

وی افزود: در شرایط سختی قرار گرفته‌ام اما مانند پرویز مشرف از پاکستان فرار نخواهم کرد و به فعالیت سیاسی خودم ادامه می‌دهم.

نوازشریف اظهار داشت: انتخابات آینده پاکستان یک رفراندوم خواهد بود و اعتباری ندارد بنابراین مردم به حزب مسلم لیگ رأی دهند.

وی افزود: در پاکستان حق اظهار نظر داده نمی‌شود و این بر خلاف دموکراسی است.

نوازشریف اظهار داشت برای انتخاب نخست وزیر موقت با شاهد خاقان عباسی در ارتباط هستم.

سخنان نواز شریف در حالی مطرح می‌شود که پاکستان در آستانه انتخابات پارلمانی سال 2018 قرار دارد.

قبل از این هم اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف (حزب حاکم) برای تصمیمات مهم درباره ادامه حیات سیاسی خود اجلاس‌های متعددی در لندن برگزار کردند.

پیش از این دادگاه عالی پاکستان روز جمعه نواز شریف را به طور مادام‌العمر از بر عهده گرفتن سمت‌های حکومتی منع کرد.

از سوی دیگر حزب مردم حاضر نیست با حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف ائتلاف کند و «خورشید شاه» رهبر اپوزیسیون در مجلس ملی و عضو ارشد حزب مردم نتوانست در مذاکره با «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر و عضو حزب مسلم لیگ برای انتخاب نخست وزیر و دولت موقت به توافق برسد.

در گذشته دو حزب سنتی پاکستان یعنی حزب مردم و حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف همیشه بر سر قدرت سیاسی با هم به توافق می‌رسیدند.

حزب مردم و حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف با تشکیل دولت ائتلافی یا واگذاری قدرت به یکدیگر سلطه سیاسی بر پاکستان را حفظ کردند اما در حال حاضر به نظر می‌رسد معادلات سیاسی تغییر کرده است و خبرهایی مبنی بر روی کار آمدن قدرت سوم سیاسی به پشتوانه ارتش منتشر می‌شود.