شهین‌دخت مولاوردی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: هفته پیش به عیادت «معصومه جلیل‌پور» یکی از قربانیان اسیدپاشی در تبریز رفته بودم و در این راستا نیز مطلبی را در فضای مجازی نوشتم.

 

وی با تاکید بر این‌که در لایحه‌ی تامین امنیت زنان، به تشدید مجازات اسیدپاشی توجه کرده‌ایم که جنبه‌ی بازدارندگی و پیشگیری‌کنندگی از خشونت دارد، بیان کرد: معتقدیم قوانین موجود ناکارآمد بوده و نتوانسته تاثیر خودش را در این راستا بگذارد.

 

وی با اشاره به این‌که در راستای پیشگیری از اسیدپاشی نیازمند وضع قانون جدید هستیم، خاطرنشان کرد: پیگیری می‌کنیم تا هم در لایحه تامین امنیت زنان این موضوع دیده شود و همزمان در قالب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی مجلس نیز در حال پیگیری این موضوع هستیم.

 

مولاوردی ادامه داد: طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در دستور کار مجلس است و خانم‌های نماینده روی این طرح کار می‌کنند و ما نیز پیگیر طرح هستیم.

 

وی در پاسخ به این‌که اسید و مواد اسیدی به راحتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، تاکید کرد: محدودیت دسترسی به اسید و مواد اسیدی صرفا یک بخش ماجراست، اما هرگز کافی نیست! چرا که افراد می‌توانند از طرق دیگر نیز به چنین موادی دسترسی داشته باشند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید قانون بازدارندگی لازم را در زمینه اسید پاشی داشته باشد.