مهرزاد حمیدی در همایش سراسری سفیران سلامت دانش آموزی که در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس (س) در تهران برگزار شد با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای سند تحول بنیادین و توجه ویژه به ساحت تربیتی زیستی و بدنی در حوزه مدارس برنامه های متنوعی را تدارک دیده است گفت: سلامت از اولویت‌های دولت است و روز گذشته رییس جمهور دستور دادند پس از تخصیص منابع هدفمندی، تحقق منابع حوزه سلامت در اولویت باشد.

وی افزود: طرح سلامت دهان و دندان در گستره مدارس، آهن یاری و غنی سازی با ویتامین دی از جمله برنامه‌های مشترکی است که با وزارت بهداست دنبال می کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه همه دانشجومعلمان واحد درسی بهداشت را می‌گذرانند گفت: همچنین در سه سال اخیر درس انسان سالم و محیط زیست به برنامه درسی پایه یازدهم اضافه شد. به دنبال آن هستیم کریکلوم های آموزشی بهداشت به صورت تلفیقی در کتب درسی وارد شود.

حمیدی با بیان اینکه طرح سفیران سلامت نیز با مشارکت وزارت بهداشت در حال اجراست عنوان کرد: سفیران می آموزند و مسوولیت انتقال آموخته های خود به همسالان و خانواده خود را برعهده دارند. باید کتب سفیران سلامت بروز رسانی و بومی شده و آموزش بهداشت فردی، بهداشت محیط، امنیت غذایی و نحوه زندگی سالم را از زبان خود دانش آموزان به آنها آموزش دهیم.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا حس مدیریت، همکاری، کار تیمی و مشارکت اجتماعی را از طریق نهضت داوطلبی به دانش آموزان آموزش دهیم.

به گزارش ایسنا، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه در تمام دنیا به این نتیجه رسیده اند که اگر کشوری بخواهد به توسعه پایدار برسد باید نیروی انسانی اش توانمند شود گفت: اولین محل تربیت خانواده و پس از آن جامعه اعم از مدرسه و کلیه رسانه های دیداری و شنیداری قرار دارند.

وی افزود: انسان توسعه یافته صاحب بهداشت روانی و جسمی بوده و تربیت شده است. اگر این تربیت در خانواده صورت نگیرد هرچه بالاتر می‌رویم سخت تر خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر اینکه بهتر است ابتدا تربیت در خانواده و تا سن شش سالگی اتفاق بیافتد و سپس در مدارس، گفت: در مدارس فقط وظیفه فرمول ریاضی و فیزیک و ادبیات و عربی یاد گرفتن را نداریم و باید چگونه زندگی کردن را بیاموزیم.