پایگاه خبری عربی ۲۱ گزارش داد، شیخ محمد احساس می کند فضای امریکا به دلیل پرونده موسوم به تاثیرگذاری بر سیاست های ترامپ از طریق فردی به هویت « جرج نادر» سنگین است و امکان پیگرد حقوقی او هم در این خصوص وجود دارد.

«رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده «مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا» تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کرد و تاکنون چهار تن از مشاوران سابق کمپین ترامپ محکوم شده یا اقرار به گناه کرده‌اند. مولر همچنین ماه گذشته اتهاماتی را علیه ۱۳ تبعه روس و سه نهاد روسیه به دلیل مداخله ادعایی در انتخابات ۲۰۱۶ مطرح کرد.

بازرسان تیم مولر همچنین این مساله را در دستور کار قرار دادند که آیا جرج نادر تاجر لبنانی – آمریکایی که مشاور محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی است با هدف تلاش برای نفوذ بر سیاست های ترامپ پولی به وی پرداخت کرده است یا خیر؟

مشاور ولیعهد ابوظبی ۱۷ ژانویه امسال وارد فرودگاه بین‌المللی واشنگتن شد تا از آنجا به فلوریدا برود و در مراسم پایان اولین سال ریاست جمهوری ترامپ در عمارت مارالاگو شرکت کند اما ماموران اف‌بی‌آی او را بازداشت کردند و برای دو ساعت مورد بازجویی قرار گرفت و تمام وسایل الکترونیکی او گرفته شد.

نیویورک تایمز گزارش داد: تیم شورای ویژه روی نشست ژانویه ۲۰۱۷ در سیشل متمرکز هستند که جورج نادر هم در آن حضور داشت.

بر اساس این گزارش، از آن پس تیم مولر چندین بار از نادر درباره جلساتش با جارد کوشنر، استیون بنن و سایر مقام‌ها بازجویی کرده است.

گزارش‌ها درباره همکاری نادر در حالی مطرح می‌شود که مولر گفته در حال گسترش دایره تحقیقاتش به سمت معاملات مالی گذشته ترامپ است.