در حساس ترین مبارزات، در یکی از دیدارهای نیمه نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری کشتی گیر با تجربه تیم ملی و دارنده طلای آسیا مقابل نادر حاج آقانیا ۱۳ بر ۴ پیروز شد.

ایمان صادقی قهرمان جوانان جهان ۹ بر صفر سجاد صالح پور را در وزن ۶۱ کیلوگرم برد و فینالیست شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم بهنام احسان پور آزادکار با سابقه تیم ملی و قهرمان بزرگسالان آسیا و جوانان جهان مقابل یونس امامی دارنده برنز امیدها و جوانان جهان در دیداری زیبا و تماشاگر پسند ۳ بر صفر شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

در دیگر دیدار حساس این وزن پیمان بیابانی قهرمان جوانان جهان مقابل مرتضی قیاسی ۴ بر ۴ پیروز شد و حریف امامی در فینال شد. بیابانی درست در ثانیه آخر به امتیاز برتری رسید.

میثم نصیری در نیمه نهایی وزن ۷۰ کیلوگرم در مبارزه ای زیبا ۷ بر یک محمد یوسفی را شکست داد و به فینال رسید.

مصطفی حسین خانی نفر سوم جهان نیز در ۷۴ کیلوگرم مقابل مسعود کمروند ۷ بر صفر پیروز شد و به فینال رسید.

در یکی از دیدارهای نیمه نهایی وزن ۷۹ کیلوگرم علیرضا قاسمی نفر پنجم جهان ۵ بر ۳ محمد زارعی را برد.

در یکی از دیدارهای حساس نیمه نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسمپور در حالیکه ۷ بر ۲ از علیرضا کریمی از همدان پیش بود ضربه فنی شد.

محمد جواد ابراهیمی قهرمان جوانان جهان و بزرگسالان آسیا نیز در وزن ۹۲ کیلوگرم در مبارزه ای سخت موفق شد ۶ بر ۴ از سد رضا بیات بگذرد.

در دیگر دیدار نیمه نهایی وزن ۹۲ کیلوگرم علی ابراهیمی از خراسان در حالیکه ۱۰ بر ۵ از سینا غلامی عقب بود موفق شد حریف خود را ضربه فنی کند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز علیرضا گودرزی ۳ بر ۲ مغلوب اسماعیل نجاتیان شد.

 در دیدار حساس مرحله نیمه نهایی وزن ۱۲۵ کیلوگرم  و یکی از جذابترین مبارزات، پرویز هادی قهرمان آسیا و بازی های آسیایی و یدالله محبی دارنده مدال طلای آسیا در میان تشویق شدید تماشاگران با یکدیگر سرشاخ شدند که در پایان پرویز هادی ۲ بر صفر پیروز شد و به فینال رسید.

در دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن نیز امین طاهری دارنده نقره جوانان جهان و برنز امیدهای جهان در حالیکه ۴ بر یک از جعفر شمس ناتری عقب بود ضربه فنی شد.

 

 با برگزاری مسابقات نیمه‌نهایی اسامی نفرات راه یافته به دیدارهای فینال و رده‌بندی مشخص شدند که اسامی آنها به شرح زیر است:

 

۵۷ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

نادر حاج آقا نیا (کرمان) – رضا اطری (مازندران)، برنده (۴ بر ۱۳)

مهران رضازاده (مازندران)، برنده – فرهاد جلایی (تهران) (۵ بر صفر)

 

فینال: مهران رضازاده - رضا اطری

 

۶۱ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

محمد نامجو مطلق (گیلان) – باقر یخکشی (مازندران)، برنده (۳ بر ۸)

سجاد صالح پور (اصفهان) – ایمان صادقی (مازندران)، برنده (صفر بر ۹)

 

فینال: ایمان صادقی - باقر یخکشی

 

 

 

۶۵ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

یونس امامی (تهران)، برنده – بهنام احسان پور (مازندران) (۳ بر صفر)

پیمان بیابانی (تهران)، برنده – مرتضی قیاسی (لرستان) (۴ بر ۴)

 

فینال: پیمان بیابانی - یونس امامی

 

۷۰ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

محمدرضا سرگو (البرز) – مهدی یگانه جعفری (مازندران)، برنده (یک بر ۳)

میثم نصیری (زنجان)، برنده – محمد یوسفی (مازندران) (۷ بر یک)

 

فینال: مهدی یگانه جعفری - میثم نصیری

 

۷۴ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

مسعود کمروند (مرکزی) – مصطفی حسین خانی (تهران)، برنده (صفر بر ۷)

سعید داداش‌پور (تهران)، برنده – محسن عباسی (البرز) (۵ بر یک)

 

فینال: سعید داداش‌پور - مصطفی حسین خانی

 

۷۹ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

علیرضا قاسمی (تهران)، برنده – محمد زارعی (توابع تهران) (۵ بر ۳)

بهمن تیموری (کرمانشاه) – امید حسن تبار (مازندران)، برنده (۵ بر ۵)

 

فینال: امید حسن تبار - علیرضا قاسمی

 

۸۶ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

کامران قاسم پور –  علیرضا کریمی (همدان)، برنده (۷ بر ۲ - باخت با ضربه فنی)

حامد عاشق حسینی –  احمد بذری (مازندران)، برنده (۳ بر ۴)

 

فینال: احمد بذری -علیرضا کریمی

 

 

 

۹۲ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

سینا غلامی (مازندران) – علی ابراهیمی (خراسان رضوی)، برنده (۰ بر ۷ - ضربه فنی)

محمدجواد ابراهیمی (مازندران)، برنده – رضا بیات (تهران) (۶ بر ۴)

 

فینال: محمدجواد ابراهیمی - علی ابراهیمی

 

۹۷ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

حسین رمضانیان (مازندران)، برنده - دانیال شریعتی‌نیا (همدان)(۸ بر ۲)

اسماعیل نجاتیان (خراسان رضوی)، برنده - علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) (۳ بر ۲)

 

فینال: اسماعیل نجاتیان -حسین رمضانیان

 

 

 

 

۱۲۵ کیلوگرم:

نیمه‌نهایی:

امین طاهری (تهران) - جعفر شمس ناتری (گیلان)، برنده (یک بر ۴)

پرویز هادی (آذربایجان شرقی)، برنده - یداله محبی (کرمانشاه) (۲ بر صفر)

 

فینال: پرویز هادی - جعفر شمس ناتری

 

 امروز نسبت به روز گذشته که رقابت های انتخابی کشتی فرنگی برگزار شد، مسابقات با استقبال فوق العاده‌ای از سوی تماشاگران مواجه شده و تمام صندلی های سالن هفتم تیر تهران پر شده است به طوری که برخی تماشاگران ایستاده مسابقات را تماشا می‌کنند.

 

از حوادث جالب این مسابقات در نوبت صبح نیز می‌توان به شکست نفرات نامداری همچون سیداحمد محمدی، دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان، جمال میرزایی، قهرمان بازی‌های آسیایی، محمد متقی نیا، نفر سوم جوانان جهان و حسین شهبازی، قهرمان جوانان جهان مقابل حریفان اشاره کرد.

 

نفرات اول، دوم و سوم مشترک این رقابت‌ها، مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم‌های ملی کشتی که دهه آخر اردیبهشت ماه برگزار می‌شود را بدست می‌آورند.