این خبرگزاری مدعی شد که نیروهای ویژه دفاع ضد هوایی امارات دیروز (سه شنبه) یک فروند « هواپیمای بدون سرنشین ایرانی قاصف-۱» را که قصد داشت به مواضع نیروهای عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی وفراری یمن حمله کند به چنگ آورده اند. 

دستیابی رزمندگان یمنی به فناوری ساخت هواپیمای بدون سرنشین و هدف قرار دادن تاسیسات نظامی ائتلاف عربی متجاوز، تاکنون خسارات زیادی به آن وارد کرده است. ادعای ایرانی بودن توانمندی های مبارزین یمنی پیشتر هم از سوی ریاض مطرح شده است. دولت سعودی بعد از آغاز حملات موشکی ارتش یمن به شهرهای مختلف این کشور ادعا کرد که این موشک ها ایرانی است . 

عربستان که با بی توجهی مجامع بین المللی در خصوص این ادعا روبرو شد، این مسئولیت را به نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد محول کرد. هیلی در نمایشی که در سازمان ملل متحد به راه انداخت تلاش کرد سناریوی سعودی ها را تکمیل کند اما این بار هم تیر آن ها به هدف نخورد و کسی ادعای آنها را باور نکرد. 

جمهوری اسلامی ایران بارها ادعای ایرانی بودن تجهیزات انصارالله یمن را رد و اعلام کرده است : مرزهای یمن حتی برای ارسال مواد غذایی به مردم این کشور هم بسته شده است . 

ائتلافی از نظامیان عربی به سردمداری عربستان طی سه سال گذشته با ادعای واهی دفاع از دولت مستعفی یمن، این کشور را از زمین و هوا و دریا هدف حملات خود قرار داده اند. این تجاوز تاکنون بیش از ۳۶ هزار نفر از مردم یمن را کشته یا زخمی کرده است . 

نظامیان ائتلاف عربی از آخرین تجهزات دریافتی از غرب به ویژه آمریکا ، انگلیس و فرانسه علیه مردم یمن استفاده می کنند. 

کشتار زنان و کودکان یمنی تاکنون با بی توجهی مجامع مدعی حمایت از حقوق بشر روبرو بوده است .