یوفا روز سه شنبه در گزارش نوشت: باواریایی ها که نام رئال برای آن ها خاطرات خوبی را تداعی نمی کند، هفته آینده در چارچوب دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، میزبان مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها هستند و ترس از مواجهه با &#۳۹;کریستیانو رونالدو&#۳۹; بار دیگر بر اردوی شاگردان &#۳۹;یوپ هاینکس&#۳۹; سایه افکنده است. 

این تارنما با اشاره به آمار رونالدو در برابر بایرن و به طور کلی در لیگ قهرمانان، برخی از عمده دلایل هراس قهرمان زودهنگام بوندسلیگا را برشمرده است:

- رونالدو در ۶ بازی مقابل بایرن ۹ گل به ثمر رسانده است؛ یعنی هر ۶۷ دقیقه و ۴۷ ثانیه یک گل. 

- ستاره پرتغالی سفیدپوشان ۷ گل از ۹ گل خود را در سه تقابل اخیر با بایرن به ثمر رسانده است.

- اگر رونالدو میانگین ۱.۵ گل به ازای هر بازی برابر بایرن را حفظ کند، مهاجم ۳۳ ساله سفیدپوشان در جریان ۲ بازی رفت و برگشت مرحله نیمه نهایی سه گل دیگر را به نام خود ثبت خواهد کرد.

- در صورتی که تعیین سرنوشت یک پای فینال به ضربات پنالتی کشیده شود؛ رونالدو به تسویه حساب می اندیشد؛ چرا که در مرحله نیمه نهایی این رقابت ها در سال ۲۰۱۱-۲۰۱۲، &#۳۹;کریس&#۳۹; یکی از دو بازیکنی بود که ضربه پنالتی را از دست داد و منجر به حذف رئال شد.

- رونالدو در مجموع ۱۳ هزار و ۴۳۹ دقیقه بازی در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، ۱۲۳ گل زده است؛ (هر ۱۰۹ دقیقه و ۴۱ ثانیه یک گل)

- رونالدو در رقابت های اروپایی تاکنون در مقابل ۵۰ تیم قرار گرفته و ۳۴ تیم را از لبه تیغ گلزنی خود گذرانده است؛ اما از بین ۳۲ تیمی که با لباس رئال مادرید در مقابل آن ها قرار گرفته، تنها چهار تیم بارسلونا، دینامو زاگرب، لژیا ورشو و ناپولی موفق شدند تا او را متوقف کنند که از این بین دروازه بارسلونا کورترین گره ای بوده که رونالدو تاکنون موفق به گشودن آن نشده است. 

- از میان پنج کشور مطرح اروپایی در حوزه فوتبال، خطوط دفاعی تیم های آلمانی برای رونالدو متزلزل ترین بوده است بطوریکه در ۲۲ دیدار ۲۶ گل به ثمر رسانده است. این در حالیست که برغم آمار گلزنی قابل توجه در رقابت های لالیگا، تیم های اسپانیایی حاضر در رقابت های اروپایی برای رونالدو سرسخت ترین حریفان به شمار می آیند.

تارنمای رسمی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در پایان گزارش خود آورده است: در این آمار آنچه بیش از هر چیز برای بایرن نگران کننده است، تکرار نامی به بزرگی &#۳۹;کریستیانو رونالدو&#۳۹; است. 

با این حال تقابل این دو قطب قدرتمند فوتبال اروپا، همواره برای دوستداران این ورزش هیجان انگیز، به گونه ای متفاوت جذابیت داشته اما این بار بایرن برای تلافی فصل پیش با انگیزه ای دوچندان پا به میدان خواهد گذاشت.