مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در دیدار مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در کربلا از آغاز طرح ابرار ۲ ویژه کاروان های زیارتی ارزان قیمت خبر داد که از ۲۵ فروردین ماه در دو گروه ۶ و ۷ روزه به کشور عراق اعزام شده اند.

وی با اشاره به تلاش سازمان حج و زیارت برای افزایش اعزام کاروان های زیارتی ارزان قیمت و فراهم شدن امکان تشرف اقشار ضعیف جامعه به سرزمین عتبات عالیات، طرح ابرار ۲ را در این راستا ارزیابی کرد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تمرکز اصلی خود را بر روی کاروان های زیارتی ارزان قیمت متمرکز کرده ایم، گفت: براساس این طرح، زائران برخی از استان ها با مبلغ زیر یک میلیون تومان و برخی استان های دورتر با مبلغ یک میلیون و پنجاه تا صد هزار تومان به کشور عراق اعزام می شوند.

براساس این گزارش، کاروان های زیارتی که براساس طرح ابراز ۲ به صورت ۷ شبه اعزام می شوند، برنامه سفر آنان ۳ شب اقامت در نجف، ۳ شب اقامت در کربلا و یک شب اقامت در کاظمین است.

این کاروان ها افزون بر اخذ خدمات تعیین شده، با توجه به داشتن اقامت در کاظمین، می توانند در شهر کربلا نسبت به خرید سامرا اقدام کنند و پس از طی مراحی، به سامرا اعزام شوند.

کاوان های زیارتی که در این طرح به صورت ۶ شبه اعزام می شوند، برنامه سفر آنان ۳ شب اقامت در نجف، زیارت عبوری کاظمین و دریافت ناهار و اعزام به کربلا و ۳ شب اقامت در کربلا و مغادره از کربلا در روز آخر به سمت مرزها برای ورود به کشور ایران است.

این کاروان ها به علت نداشتن اقامت در کاظمین و هماهنگ نبودن اتوبوس برگشت در ایران، امکان خرید سامرا را نخواهند داشت.

گفتنی است، اسکان زائران طرح ابرار ۲ در هتل های نجف اشرف، کربلای معلا و کاظمین با قیمت مصوب و بسیار مناسب تعیین شده است که به گفته مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت، زائران از امکانات هتل های گران قیمت در این هتل ها برخودار هستند.