مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه تصریح کرد که پیوندهای کشورش و روسیه مستحکم‌تر از آن است که از سوی رئیس جمهوری فرانسه آسیبی ببیند. چاووش‌اوغلو این سخنان را پس از آن بیان کرد که امانوئل ماکرون در سخنانی گفت حمایت ترکیه از حمله موشکی به سوریه نشان داد که این کشور [ترکیه] از روسیه جدا شده است.

وزیر خارجه ترکیه این سخنان را در کنفرانس خبری مشترک خود با ینس اشتولتنبرگ، دبیرکل ناتو که در آنکارا برگزار شد، بیان کرد. به گفته چاووش‌اوغلو، روابط ترکیه با روسیه جایگزینی برای پیوندهای آن با ناتو، فرانسه و ایالات متحده نیست.

وی افزود: «ما می‌توانیم تفکرات متفاوتی داشته باشیم اما آن‌ها [روابط ما با روسیه] آنچنان ضعیف نیست که رئیس جمهوری فرانسه بتواند آن را قطع کند».

پیشتر نیز دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین ادعای ماکرون را - مبنی بر اینکه حمله موشکی به سوریه موجب شکاف بین آنکارا و مسکو شده است - رد کرد.

پسکوف گفته بود که «این حملات ما را جدا نمی‌کنند. این مسئله ناپیدایی نیست که مواضع مسکو و آنکارا در برخی مسائل متفاوت هستند. اما در همان حال، این مسئله مانع از این نمی‌شود که به تبادل دیدگاه‌هایمان ادامه دهیم و این تفاوت در مواضع را مورد بحث و بررسی قرار دهیم».