تیام در خصوص شرایط جسمانی‌اش در آستانه جدال استقلال و الهلال گفت: بعد از پشت سر گذاشتن دوره درمان تمرین را روی چمن شروع کردم و به مرور به تمرینات گروهی اضافه شدم و حالا شرایط بازی را دارم، اینکه سرمربی تیم چه شرح وظایفی برایم در نظر بگیرد و بخواهد چقدر و چگونه از من بازی بگیرد، در جلسه فنی مشخص می‌شود اما در هر صورت آمادگی کمک به تیم را دارم و استقلال هم به دنبال یک برد مجدد مقابل حریف عربستانی است.

گلزن بلندقامت آبی‌پوشان درباره بازی گفت: حریف ما شانس صعود را از دست داده و چون چیزی برای از دست دادن ندارد حریف خطرناکی به شمار می‌رود. حتی به نظرم آن‌ها خطرناک‌تر از بازی رفت خواهند بود و ریسک بازی کم نیست، به همین دلیل باید منطقی و هوشیار بازی کنیم تا جای افسوس برای‌مان باقی نماند. استقلال می‌خواهد به عنوان تیم اول از گروه خود صعود کند و برای هر مسابقه برنامه خاص خودش را دارد. تیم در شرایط بازی مانده چون بدون وقفه بازی کرده و البته برای بازی فرداشب چند بازیکن به دلیل مصدومیت و محرومیت در اختیار نیستند ولی خوشبختانه فاصله زیادی میان نفرات تیم وجود ندارد و انگیزه موجود در اردوی استقلال بالاست.

تیام در خصوص برنامه‌های خودش گفت: تمرکز من به بازی‌های تیمم است. مسلماً می‌خواهیم در بهترین شرایط صعود کنیم. می‌دانم اگر به عنوان تیم اول صعود کنیم، در مرحله بالاتر با یکی از دو تیم ایرانی و ازبکستانی بازی داریم و اگر دوم شویم، حریف‌مان قطری خواهد بود. امیدوارم در بازی با الهلال برنده باشیم و مقابل الهلال دبل کنیم. برای من اولویت بردن تیمم است و در کنار کار تیمی اگر فرصت خوبی برایم مهیا شود، سعی می‌کنم از آن بهترین استفاده را ببرم.